کسب و کار‌ها تا سال ۲۰۱۶ حدود ۱۲ تریلیون گیگابایت داده تولید می‌کنند

همکاران سیستم- شاخص شبکه بندی مجازی شرکت سیسکو نشان می‌دهد حجم داده‌های تولید شده توسط کسب و کار‌ها تا سال ۲۰۱۶ دو برابر می‌شود.
به گزارش وب سایت zdnet، شرکت سیسکو که یکی از بزرگ‌ترین عرضه کنندگان راهکار‌ها و تجهیزات شبکه‌بندی در سراسر جهان است، با انتشار گزارشی به پیش‌بینی روند تولید داده در شبکه‌های تحت مدیریت کسب و کار‌ها پرداخته است. بنا بر این گزارش که به شاخص شبکه‌بندی مجازی معروف است، حجم داده‌های تولید شده توسط کسب و کار‌ها تا سال ۲۰۱۶ به بیش از ۱۲ پتابایت (۱۲ تریلیون گیگابایت) خواهد رسید. حجم این داده‌ها در سال گذشته میلادی ۶ تریلیون گیگابایت بوده است.
بر اساس این گزارش، در حال حاضر حدود یک چهارم از این داده‌ها توسط کسب و کارهای آمریکایی تولید می‌شود و این روند تا سال ۲۰۱۶ نیز ادامه خواهد داشت. در این گزارش، از فناوری‌های پردازش ابری به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل افزایش حجم داده‌های کسب و کار یاد شده است. فناوری همراه نیز از دیگر عوامل موثر در این زمینه دانسته شده است، اما تاکید شده تاثیر آن‌ها کمتر از حد انتظار خواهد بود. در اکثر کشورهای جهان کمتر از ۱۳ درصد از داده‌های کسب و کا‌ر‌ها توسط ابزارهای همراه تولید خواهد شد، به غیر از هند که حدود نیمی از داده‌های کسب و کار‌ها در این کشور از طریق ابزارهای همراه تولید خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود حجم داده‌های تولید شده توسط کسب و کارهای هندی تا سال ۲۰۱۶ حدود ۱۳۷ درصد افزایش یابد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *