کسب و کارهای کوچک؛ کاهش خوش بینی از آینده مالی، افزایش سرمایه گذاری بر روی فناوری‌های همراه

همکاران سیستم- نگرانی کسب و کارهای کوچک از آینده مالی خود باعث شده است تا شاخص کسب و کار ولز فارگو/گالوپ در ابتدای سه ماهه سوم سال جاری به ۱۷+ کاهش یابد.

این نتیجه مطالعه‌ای است که در ماه ژوئیه انجام شده است. این مطالعه نشان داده است که این کسب و کار‌ها علیرغم نگرانی‌هایی که از آینده مالی خود دارند، تصمیم گرفته‌اند سرمایه گذاری بر روی فناوری‌های همراهی مثل گوشی‌های هوشمند را افزایش دهند.
به گزارش وب سایت eweek، نظرسنجی انجام شده توسط موسسه ولز فارگو نشان می‌دهد که ۵۹ صاحبان کسب و کارهای کوچک شرکت کننده در این مطالعه گفته‌اند انتظار دارند وضعیت مالی کسب و کار‌هایشان در ۱۲ ماه آینده رو به بهبود بگذارد. صاحبان این کسب و کار‌ها در مطالعه‌ای که در سه ماهه دوم سال جاری برگزار شده بود خوش بینی بیشتری را نسبت به آینده کسب و کارهای خود ابراز داشته بودند. در مطالعه قبلی این موسسه ۶۶ درصد از صاحبان کسب و کار‌ها نسبت به آینده مالی خود اظهار امیدواری کرده بودند. در آن مطالعه ۱۵ درصد از گردانندگان کسب و کارهای کوچک نیز نسبت به آینده مالی خود اظهار بدبینی کرده بودند. اما این رقم در مطالعه جدید ولز فارگو به ۲۰ درصد افزایش یافته است.
براساس این گزارش، علیرغم کاهش خوش بینی کسب و کارهای کوچک نسبت به وضعیت مالی خود در آینده، سرمایه گذاری آن‌ها بر روی فناوری‌های همراه افزایش یافته است. ۶۴ درصد از گردانندگان کسب و کارهای کوچک به موسسه ولز فارگو گفته‌اند تامین تجهیزات و ماشین آلات از جمله اولویت‌های آن‌ها برای سرمایه گذاری خواهد بود. ۶۱ درصد از شرکت کنندگان خرید فناوری‌هایی مثل دستگاه‌های رایانه را جزء اولویت‌های خود دانسته‌اند. ۵۶ درصد نیز گفته‌اند قصد دارند بخشی از سرمایه خود را صرف ایجاد وب سایت و خرید نرم افزارهای مورد نیاز خود کنند. ۵۲ درصد از گردانندگان این کسب و کار‌ها نیز از برنامه خود برای خرید گوشی‌های هوشمند خبر داده‌اند.
نتایج مطالعه ولز فارگو نشان می‌دهد سرمایه گذاری کسب و کارهای کوچک بر روی گوشی‌های هوشمند در مقایسه با سه ماهه دوم سال جاری ۱۴ درصد و در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۱۱ درصد رشد داشته است. سرمایه گذاری این کسب و کار‌ها بر روی رایانه‌های لوحی‌ای از قبیل آیپد اپل نیز از ۱۲ درصد به ۲۳ درصد افزایش یافت یافته است. اما در مقابل، سرمایه گذاری این کسب و کار‌ها بر روی رایانه‌های دسکتاپی با سه درصد کاهش به ۲۹ درصد رسیده است.
گفتنی است این مطالعه با استفاده از مصاحبه تلفنی با ۶۰۰ نفر از مدیران کسب و کارهای کوچک در ایالات متحده آمریکا انجام شده است. شاخص کسب و کارهای کوچک ولزفارگو/گالوپ دارای یک طیف مدرج است که از ۴۰۰- (پایین‌ترین نمره ممکن) شروع می‌شود و تا ۴۰۰+ (بالا‌ترین نمره ممکن) ادامه دارد.