کسب و کارهای مالی 430 میلیارد دلار در بازار آی تی هزینه می‏‌کنند

کسب و کارهای مالی 430 میلیارد دلار در بازار آی تی هزینه می‏‌کنند

همکاران سیستم- برآوردهای پژوهشگران شرکت آی دی سی نشان می‏‌دهد کسب و کارهای صنعت خدمات مالی در سال 2014 بیش از 430 میلیارد دلار در بازار آی تی هزینه خواهند کرد.

به گزارش شرکت پژوهشی داده‏‌های بین‏‌المللی (آی دی سی)، سال آینده مجموع هزینه‏‌کرد کسب و کارهای صنعت خدمات مالی در بازار آی تی از 430 میلیارد دلار فراتر خواهد رفت. این برآوردها حاکی از این است که بانک‏‌ها به تنهایی حدود نیمی از این مبلغ را در بازار آی تی هزینه خواهند کرد. پیش‏‌بینی می‏‌شود بانک‌‏ها در سال آینده میلادی حدود 215 میلیارد دلار در این بازار هزینه کنند.

بر اساس این گزارش، پژوهشگران آی دی سی همچنین پیش‌‏بینی کرده‌‏اند هزینه‏‌کرد صنعت خدمات مالی کشورهای آسیایی حوزه اقیانوس آرام، آمریکای لاتین، خاورمیانه و آفریقا در این بازار سال آینده 7 درصد بیشتر از امسال خواهد بود. این در حالی است که این رقم برای اروپا و آمریکای شمالی 5 درصد پیش‌‏بینی شده است.

شرکت آی دی سی نتایج پیش‏‌بینی‏‌های خود را در قالب گزارشی با نام «راهنمای هزینه‌‏کرد بانکداری جهانی در بازار آی تی» منتشر کرده است. پژوهشگران در این گزارش، فرایند هزینه‌‏کرد بانک‏ها و موسسات عرضه‏‌کننده خدمات مالی در بازار آی تی را در یک دوره پنج ساله پیش‏‌بینی کرده‌‏اند.

پژوهشگران آی دی سی در گزارش دیگری نیز به پیش‌‏بینی میزان هزینه‌‏کرد صنعت جهانی بیمه در بازار آی تی پرداخته‌‏اند. این پیش‌‏بینی نشان می‏‌دهد صنعت بیمه با احتیاط بیشتری سرمایه‏‌های خود را در بازار آی تی هزینه خواهد کرد. به گفته تحلیل‏گران آی دی سی، صنعت بیمه در سال آینده بیش از 100 میلیارد دلار در این بازار هزینه خواهد کرد که این رقم تا سال 2017 با نرخ 4 درصد به رشد خود ادامه خواهد داد.