کسب‌وکارهای کوچک از نرم‌افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری بیشتر رضایت دارند

کسب‌وکارهای کوچک از نرم‌افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری بیشتر رضایت دارند

همکاران سیستم- یافته‌های یک مطالعه نشان می‌دهد کسب و کارهای کوچک بیش از سایر کسب و کارها از مزایای نرم‌افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری استفاده می‌کنند.
به گزارش وبسایتbusinessnewsdaily، مطالعه‌ای که توسط شرکت SoftwareAdvice.com انجام شده است، نشان می‌دهد کسب و کارهایی که تعداد کارکنان آن‌ها کمتر از ۱۰۰ نفر است، بیش از سایر کسب و کارها از نرم‌افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری رضایت دارند. در این مطالعه که با شرکت افرادی از بیش از ۳۰۰ کسب و کار مختلف انجام شده است، ۳۷ درصد از کسب و کارهای کوچک میزان رضایت خود از این نرم‌افزارها را «بسیار زیاد» اعلام کرده‌اند. این در حالی است که در میان کسب و کارهای متوسط ۲۶ درصد میزان رضایت خود را در حد «بسیار زیاد» دانسته‌اند. درباره کسب و کارهای بزرگ نیز این رقم ۳۵ درصد است.

بر اساس این گزارش، ۵۰ درصد کسب و کارهای متوسط و بزرگ از نرم‌افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری مورد استفاده خود ابراز نارضایتی کرده‌اند. میزان نارضایتی آن‌ها از این نرم‌افزارها از «کمی ناراضی» تا «بسیار ناراضی» متغیر بوده است. اما در میان کسب و کارهای کوچک فقط ۲۵ درصد از این نرم‌افزارها ابراز نارضایتی کرده‌اند.

در این مطالعه پژوهشگران نظر پاسخگویان را درباره مهم‌ترین مزایای نرم‌افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری برای کسب و کارها آن‌ها نیز جویا شده‌اند. ۷۴ درصد گفته‌اند دسترسی گسترده‌تر به داده‌های مربوط به مشتریان مهم‌ترین مزیت استفاده از این نرم‌افزارها بوده است. ۶۵ درصد نیز سهولت کنترل و پایش تعاملات اشاره کرده‌اند و ۶۴ درصد نیز گفته‌اند مدیریت بهتر روابط با مشتریان از جمله مهم‌ترین مزایای این نرم‌افزارها است. ارتقای خدمات مشتری، افزایش رضایت مشتریان، پیش‌بینی بهتر فروش و افزایش جذب مشتریان از جمله دیگر مزایایی است که در این مطالعه برجسته شده است.

کسب و کارهای شرکت‌کننده در این مطالعه از سفارشی‌سازی سیستم‌های مدیریت ارتباط با مشتری و یکپارچه‌سازی آن‌ها با فناوری‌های کنونی نیز به عنوان مهم‌ترین چالش‌های خود در این حوزه یاد کرده‌اند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *