کروم و فایرفاکس آدرس سایت‌های اینترنتی را حذف می‌کنند

همکاران سیستم – توسعه دهندگان مرورگر اینترنتی کروم گوگل و فایرفاکس موزیلا گواهینامه‌های معتبر Extended Validation را معرفی کردند و نام یک شرکت را در بخش نوار آدرس‌های اینترنتی نرم‌افزارهای خود برای سایت‌های مبتنی بر فناوری HTTPS به نمایش گذاشتند.

در نسخه «کروم 77» مرورگر اینترنتی گوگل که قرار است سپتامبر امسال روانه بازار شود، سایت‌هایی که مبتنی بر گواهینامه Extended Validation (EV) توسعه یافته‌اند، فضایی را برای نمایش نام سایت در بخش نوار آدرس به خود اختصاص نمی‌دهند.

فرآیند مشابه برای «فایرفاکس 70» نیز اتفاق می‌افتد و طی آن نسخه جدید مرورگر اینترنتی موزیلا که ماه اکتبر روانه بازار می‌شود، سایت‌های اینترنتی را به صورت مشابه نمایش می‌دهد.

هر دو شرکت موزیلا و گوگل استاندارد EV را برای نمایش اطلاعات آدرس سایت‌ها به کار رفته‌اند و کاربران می‌توانند با کلیک کردن روی آنها، اطلاعات مربوط به گواهینامه سایت مربوطه را در اختیار بگیرند. موزیلا در این خصوص توضیح داد تغییرات مبتنی بر شاخص‌های EV مربوط به «کاهش فضای اطلاعات EV و دسترسی آسان به سایت‌های اینترنتی» در نسخه بعدی مرورگر اینترنتی شرکت اعمال می‌شود.

گواهینامه‌های EV از دهه‌ها قبل روانه بازار شدند و در نخستین روزهای معرفی زمانی که بیشتر مردم برای گشتو گذارهای اینترنتی هنوز دستگاه موبایلی نداشتند، اعتماد بیشتری را برای خریدهای آنلاین ایجاد می‌کردند.

منبع: zdnet