کروم روی سیستم عامل ویندوز قفل می‌شود

همکاران سیستم- اگر شما جزء آن دسته از کاربرانی هستید که سیستم عامل ویندوز را ر اختیار دارید، به راحتی می‌توانید نرم‌افزار مورد نظر خود را روی آن اجرا کنید، به راحتی به بخش‌های آن دسترسی داشته باشید یا یک نرم‌افزار ضدویروس را به کار برید تا هر کدام از آنها کدهای خود را به راحتی روی مرورگر اینترنتی کروم اعمال کنند. ولی توجه داشته باشید در بسیاری از موارد تزریق این کدهای نرم‌افزاری به مرورگر باعث می‌شود تا کروم از کار بیفتد.
شرکت گوگل از این مسئله باخبر است و بر اساس آخرین پیش‌بینی‌های خود تصمیم دارد از ژوئیه ۲۰۱۸ مرورگر اینترنتی Chrome ۶۸ قفل شود تا محصولات ساخته شده در شرکت‌های نرم‌افزاری مختلف نتوانند کدهای خود را روی این مرورگر اینترنتی تزریق کنند.
برای آنکه این مسئله دقیق‌تر بررسی شود، شرکت گوگل توضیح داد کاربران با نرم افزارهایی که کدهای خود را روی مرورگر Windows Chrome تزریق می‌کنند ۱۵ درصد بیشتر از دیگر کاربران در معرض هرگونه خرابی مرورگر اینترنتی خود قرار می‌گیرند.
به گزارش وب‌سایت Zdnet، مسدود کردن این گونه برنامه‌ها یک راه کاربردی محسوب می‌شود و شرکت گوگل مراکز توسعه‌دهنده نرم‌افزاری را مجبور می‌کند تا در عوض روز افزونه‌های کروم و سیستم‌های Native Messaging کار کنند. گوگل به طور خلاصه گفت: «هرچه خرابی‌های مرورگر اینترنتی کاهش یابد کاربران خوشحال‌تری در اختیار خواهیم داشت».