کدگذاری بد سایت‌های مایکروسافت را از دسترس خارج کرد

کدگذاری بد سایت‌های مایکروسافت را از دسترس خارج کرد

همکاران سیستم- سایت‌های وابسته به شرکت مایکروسافت از جمله جست‌وجوگر Bing و MSN.com عصر جمعه به مدت کوتاه از دسترس خارج شدند و گزارش‌های رسیده نشان داد که این اتفاق به‌دنبال کدگذاری نامناسب صورت گرفته است.
وبسایت ZDnet در این زمینه گزارش داده است نخستین گمانه‌زنی‌ها در این باره روی توئیتر انجام شد و برخی افراد اعلام کردند که حملات سایبری هدف‌گذاری شده علیه آمریکا باعث شده است تا این سایت‌ها از دسترس خارج شوند که مشابه این حملات را می‌توان در ماه نوامبر از سال گذشته میلادی علیه شرکت سونی مشاهده کرد.
اما منابعی که با خبرگزاری رویترز گفت‌وگو کردند، توضیح دادند که از دسترس خارج شدن سایت‌های مایکروسافت به دنبال حملات هکری صورت نگرفته است و به‌روزرسانی نادرست اختلال مذکور را باعث شده است.
این منبع اعلام کرد که مایکروسافت مدت کوتاهی پس از بروز مشکل کدهای خود را اصلاح کرده و همین مسئله باعث شده است تا زمان غیرفعال بودن سایت‌های این شرکت به حداقل برسد.
سایت Bing که به عنوان پشتیبان و نیروی محرکه جست‌وجوگر اینترنتی یاهو محسوب می‌شود، با این اتفاق به مدت ۲۰ دقیقه از دسترس خارج شد.
مایکروسافت روز جمعه با انتشار بیانیه‌ای توضیح داد که سایت‌های آن برای مدت‌ کوتاه از دسترس خارج شده‌اند که البته در این بیانیه علت این مشکل توضیح داده نشد. لازم به ذکر است که مایکروسافت روز بعد از این اتفاق هم به خبرنگاران پاسخی نداد.