کدام سایت‌های محبوب بیشترین قطعی را در سال 2021 داشته‌اند؟

پلتفرم‌های تحت مالکیت «مارک زاکربرگ» از جمله فیسبوک و اینستاگرام در دهه گذشته با مشکلات زیادی مواجه بوده‌اند که یکی از جدیدترین آنها در اکتبر 2021 رخ داد و طی آن اپلیکیشن‌های مربوط به هر دو شبکه اجتماعی مذکور به همراه ابزار پیام‌رسان واتس‌اپ به مدت 24 ساعت با قطعی مواجه شدند.

قطعی فیسبوک به تمامی اپلیکیشن‌های این شرکت گسترش یافت و باعث شد گزارش‌های فراوان پیرامون شبکه‌های اجتماعی وابسته به فیسبوک در سایت Downdetector مشاهده شود.

تنها در ایالات متحده بیش از 123 هزار گزارش خرابی برای فیسبوک، 98 هزار گزارش برای اینستاگرام و 34 هزار گزارش برای واتس‌اپ منتشر شد و در این میان 9800 گزارش خرابی برای اپلیکیشن ارتباطی فیسبوک مسنجر نیز در اختیار قرار گرفت. بیشتر کاربران اعلام کردند مشکلات دسترسی به وبسایت و برنامه‌های مربوطه را داشته اند.

قطع دسترسی به فیسبوک بزرگ‌ترین قطعی محسوب می‌شود که تاکنون در سایت اینترنتی Downdetector ثبت شده است و طی آن بیش از 10.6 میلیون گزارش مشکل از سراسر جهان جمع‌آوری شد که بیش از 1.7 میلیون مورد از این گزارش‌ها مربوط به آمریکا می‌شود.

محققانی از لندن و شرکت ارائه سرویس مقایسه آنلاین خدمات تلفنی و سوئیچینگ Uswitch به تازگی به عنوان بخشی از کمپین پیام‌رسانی Broadband Horrors گزارش‌های قطع دسترسی در سایت Downdetector را مورد بررسی قرار دادند تا مشخص شود سایت‌های پربازدید طی سال گذشته تا چه اندازه برای کاربران خود مشکل ایجاد کرد‌ه‌اند.

در گزارش نهایی این مرکز مشخص شد شبکه اجتماعی ردیت با 180 مورد حادثه در سال جالی در صدر فهرست قعطی‌های دسترسی در انگلیس قرار دارد و تقریبا دو مورد از هر سه حادثه یا به عبارت دقیق‌تر 60 درصد آنها مربوط به ردیت می‌شود.

اینستاگرام امسال 106 مورد قطعی در انگلیس داشته که بیش از نیمی از قطعی‌ها یا 55 درصد آنها مربوط به این شبکه اجتماعی است. فیسبوک در روزهای سپری شده از سال جاری میلادی 95 مورد قطعی را تجربه کرده که در اصل نیمی از گزارش قطعی‌ها در انگلیس و 60 درصد آنها در آمریکا مربوط به این شبکه اجتماعی می‌شود.

منبع: zdnet