کاهش 54 درصدی حملات سایبری مرتبط با ویروس کرونا در خاورمیانه

کارشناسان امنیتی در منقطه خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) موفق شدند تعداد حملات سایبری مرتبط با ویروس کرونا را تا نصف کاهش دهند و براساس آخرین بررسی‌های صورت گرفته گفته شد در سه ماهه سوم سال 2020 میلادی در مجموع 125 هزار و 219 حمله سایبری با این موضوع در منطقه MENA صورت گرفت که این رقم برای سه ماهه قبل از آن 272 هزار و 201 مورد گزارش شد.
گزارش جدید منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی «ترند میکرو» نشان داد طی فصل سوم سال 2020 میلادی منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا 101 هزار و 188 مورد هرزنامه، 23 هزار و 696 مورد آدرس اینترنتی آلوده و 353 مورد بدافزار را شناسایی کرد.


دکتر «موتاز بن علی» مدیر شرکت «ترند میکرو» در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا گفت: «منطقه MENA کاهش قابل ملاحظه حملات سایبری مرتبط با موضوع کرونا را شاهد بود که این اتفاق می‌تواند به واسطه تقویت امنیت سایبری و همچنین ارتقا آگاهی مدیران امنیت اطلاعات در منطقه صورت گرفته است.»
تعداد حملات مرتبط با ویروس کرونا در فصل سوم سال جاری میلادی 54 درصد کاهش یافت که در این میان حملات پست‌های الکترونیکی و هرزنامه‌ها 29 درصد کاهش یافت و حملات مربوط به آدرس‌های اینترنتی آلوده نیز کاهش 82 درصدی را تجربه کرد. با این حال، این گزارش همچنین افزایش چهار و نیم برابری در کشف بدافزارها را هم نمشان داد.

منبع: itp