کاهش ۵۲ درصدی هزینه‌ی استفاده از خدمات کلان داده مایکروسافت

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت سرانجام تصمیم گرفت هزینه استفاده از خدمات کلان داده با میزبانی سرویس رایانش ابری Azure خود را مبتنی بر Apache Hadoop، HBase، Spark، Storm، Kafka، Hive LLAP و R Server ارزان کند.
به گزارش وب‌سایت Zdnet؛ مایکروسافت پیش از این اعلام کرده بود که برای رقابت هرچه بیشتر در این بازار خدمات خود را مبتنی بر سیستم Hadoop هم ارایه می‌کند. ولی این شرکت هم‌اکنون به این نتیجه رسیده است که برای رقابت گسترده‌تر با مرکز خدمات رایانش ابری آمازون (AWS) و سرویس Elastic MapReduce باید قیمت‌ها را کاهش دهد.
اعمال تغییرات در قیمت‌ها روی وبلاگ رسمی مایکروسافت تشریح شد و «ریما نهمی» از مدیران این شرکت جزییات مربوط به تصمیم جدید مایکروسافت را روی صفحه دیگری توضیح داد. او اعلام کرد کاهش متفاوت قیمت‌های مربوط به خدمات کلان داده بسته به نوع ماشین‌های مجازی که در خوشه‌های HDInsight مورد استفاده قرار می‌گیرند، تغییر می‌کند.
با این تصمیم هزینه استفاده از خدمات کلان داده مایکروسافت تا ۵۲ درصد کاهش می‌یابد و این شرکت اعلام کرده است که سرویس اصلی با همان قیمت قبلی در اختیار سازمان‌ها قرار می‌گیرد.