کاهش ۲ درصدی درآمد مرکز خدمات سازمانی DELL

کاهش ۲ درصدی درآمد مرکز خدمات سازمانی DELL

همکاران سیستم- مرکز Denali Holding که DELL از زیرمجموعه‌های آن محسوب می‌شود گزارش مالی مربوط به فصل اول سال جاری میلادی را منتشر کرد و توضیح داد ضمن کسب درآمد ۱۲.۵ میلیارد دلاری، ضرر ۱۶۱ میلیون دلاری روی سود خود را تجربه کرده است که این رقم کاهش ۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می‌دهد.

به گزارش وبسایت Zdnet، این شرکت که طی هفته جاری ۳.۲۵ میلیارد دلار اوراق قرضه وارد بازار کرده است تلاش می‌کند خرید شرکت بزرگ EMC را تکمیل کند. شرکت مادر دل به صورت خصوصی مدیریت می‌شود، ولی نتایج مالی خود را در اختیار دارندگان اوراق قرضه می‌گذارد.

واحدهای تولید رایانه شخصی و خدمات سازمانی در شرکت دل در فصل نخست سال جاری میلای با کاهش فروش محصولات خود مواجه شدند. ولی مرکز تولید نرم‌افزارهای دل در این دوره زمانی سیر خطی نسبت به مدت مشابه سال قبل را تجربه کرد. درآمد حاصل از عملیات‌های متوقف شده از جمله واحد خدمات Dell Services که به شرکت NTT Data فروخته شده است در فصل نخست سال جاری میلادی ۵۵ میلیون دلار محاسبه شد.

مرکز تولید خدمات سازمانی دل در سه ماه نخست سال ۲۰۱۶ میلادی ۳.۶ میلیارد دلار درآمد کسب کرد که این رقم نسبت به درآمد همین بخش در مدت مشابه سال قبل ۲ درصد کمتر بود. درآمدهای عملیاتی این واحد در مدت یاد شده ۱۹۲ میلیون دلار محاسبه شد. 

شرکت دل اظهار داشت در گروه فروش محصولات خود سرمایه‌گذاری‌های جدید انجام می‌دهد. واحد تولید رایانه‌های شخصی دل نیز در این دوره زمانی با کاهش ۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل توانست درآمدی بالغ بر ۸.۶ میلیارد دلار را به دست بیاورد و مجموع درآمدهای عملیاتی آن به ۳۸۵ میلیون دلار برسد.