کاهش رشد بازار جهانی نرم‌افزارهای هوشمند تجاری در سال ۲۰۱۲

کاهش رشد بازار جهانی نرم‌افزارهای هوشمند تجاری در سال 2012

همکاران سیستم- بر اساس گزارش جدید منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی گارتنر، ارزش بازار جهانی نرم‌افزارهای هوشمند تجاری(BI) پس از رشد طی چند سال متوالی در سال ۲۰۱۲ میلادی با کاهش اندک مواجه شد که این اتفاق به دنبال بروز مشکلات اقتصادی و سردرگمی در بخش‌هایی از این صنعت از جمله “اطلاعات بزرگ” رخ داد.

به نقل از وب سایت infoworld، ارزش بازار جهانی نرم‌افزارهای هوشمند تجاری در سال ۲۰۱۲ میلادی در مجموع به ۱۳٫۱ میلیارد دلار رسید که این رقم نسبت به بازار ۱۲٫۳ میلیارد دلاری سال ۲۰۱۱ رشد ۶٫۸ درصدی را نشان داد. اما میزان رشد این بازار نسبت به گذشته کندتر شد و گارتنر اعلام کرد که در سال ۲۰۱۱ میلادی این بازار در عرصه جهانی رشد ۱۷ درصدی را تجربه کرد.

“دان سومر”(Dan Sommer) و “باویش سود”(Bhavish Sood) از تحلیلگران مرکز گارتنر در گزارش پایانی این بررسی اظهار داشتند: «در حالی که این آمار و ارقام کاهش قابل ملاحظه در رشد بازار جهانی نرم‌افزارهای هوشمند تجاری را نشان می‌دهد، این اتفاق در راستای‌های پیش‌بینی‌های ما که از سال ۲۰۱۲ انجام داده بودیم رخ داده است».

در این گزارش توضیح داده شد که به هر حال اثرات ناشی از شرایط اقتصاد کلان بر این بازار را نباید نادیده گرفت. در ادامه این گزارش آمده است: «شرایط حاکم بر اقتصاد کلان موجب شد تا در زمینه خرید نرم‌افزارهای جدید و هزینه‌های مربوط به نگهداری از نرم‌افزارهای کنونی توجه بیشتری صورت گیرد و در این راستا نرم‌افزارهای هوشمند تجاری یک استثنا محسوب نمی‌شدند و این سختگیری‌ها در مورد آن‌ها نیز اعمال شد».

مرکز گارتنر اعلام کرد که SAP هم‌اکنون بزرگترین تولیدکننده نرم‌افزارهای هوشمند تجاری در جهان محسوب می‌شود و در سال ۲۰۱۲ میلادی ۲٫۹ میلیارد دلار از این بازار را از آن خود کرده است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *