کاهش تمایل سازمان‌ها به استفاده از دستگاه الکترونیکی شخصی کاربران در محل کار

کاهش تمایل سازمان‌ها به استفاده از دستگاه الکترونیکی شخصی کاربران در محل کار

اصل “استفاده از دستگاه‌های شخصی در محل کار”(BYOD) در بازه‌ای از زمان در شرکت‌ها و سازمان‌ها بسیار مورد توجه قرار گرفت و نه تنها توانست هزینه‌های سازمانی در بخش IT را کاهش بدهد، بلکه توانست کاربران را از چرخه شبکه مجازی سازمان رها کند و رایانه‌های قدیمی و ناکارآمد را از روی میز آن‌ها جمع کند.

به گزارش سایت Zdnet،  این طور که نتایج حاصل از آخرین مطالعه انجام شده توسط شرکت تحقیقاتی گارتنر نشان می‌دهد، تا سال 2017 میلادی نیمی از کارفرمایان سیاست استفاده از دستگاه‌های شخصی کارمندان در محل کار را کنار می‌گذارند تا این افراد دیگر نیازمند استفاده از لپ‌تاپ‌، رایانه لوحی یا گوشی هوشمند خود در محل کار نشوند.

طبق نتایج مطالعه جدید گارتنر، 38 درصد شرکت‌ها قصد دارند تا سال 2016 میلادی سیاست BYOD را کنار بگذارند. اصل استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی شخصی در محل کار در شرکت‌های متوسط و بزرگ معمول‌تر است و در شرکت‌هایی که بین 2500 تا 5 هزار کارمند دارند، سالانه درآمدی بالغ بر 500 میلیون تا 5 میلیارد دلار را نصیب آن‌ها می‌کند.

کشورهای BRIC شامل هند، چین و برزیل بیش از دیگر مناطق جهان از این اصل پیروی می‌کنند. همچنین شرکت‌های مستقر در آمریکا بیش از شرکت‌های اروپایی به کارمندان خود اجازه می‌دهند که در محل کار از دستگاه‌های الکترونیکی شخصی استفاده کنند.