کانتینر نرم‌افزاری Azure مایکروسافت متن‌باز شد

کانتینر نرم‌افزاری Azure مایکروسافت متن‌باز شد

همکاران سیستم- آوریل امسال مایکروسات خدمات کانتینر نرم‌افزاری Azure Container Service را به صورت عمومی عرضه کرد. پس از گذشت چند ماه روز گذشته اعلام شد این شرکت موتور اصلی سرویس ACS که قلب تپنده آن محسوب می‌شود را متن‌باز کرده است.

به گزارش وبسایت zdnet، خدمات کانتینر نرم‌افزاری ACS مایکروسافت به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا بتوانند با استفاده از پلتفرم‌های Apache Mesos یا Docker Swarm اپلیکیشن‌های سازمانی را هماهنگ و یکپارچه کنند.

سیستم ACS یکی از مهم‌ترین اولویت‌های گروه توسعه‌دهنده Azure محسوب می‌شود و در این زمینه همکاری‌های گسترده‌ای با دو شرکت Docker و Mesosphere انجام شده است تا یک محصول جامع در قالب یک کانتینر نرم‌افزاری مبتنی بر سیستم‌های Docker، Apache Mesos و سیستم‌های متن‌باز  Datacenter Operating System یا همان DCOS عرضه شود. 

سیستم متن‌باز ACS Engine هم‌اکنون روی پلتفرم GitHub هم عرضه شده است. مدیران مایکروسافت روی وبلاگ رسمی این شرکت توضیح دادند: «این اتفاق به ما امکان می‌دهد تا بتوانیم نحوه به‌اشتراک گذاری و توسعه سیستم‌های DC/OS، Swarm و Kubernetes را توضیح دهیم و مشخص کنیم که چگونه می‌توان بر مبنای آنها بهترین تجربه همکاری‌های سازمانی را مبتنی بر کانتینرهای نرم‌افزاری Azure در فضای عمومی یا Azure Stack تجربه کرد».