«کانال 9» مایکروسافت تبدیل به پلتفرم جدید تبدیل می‌شود

در سال 2004 میلادی تعدادی از کارمندان مایکروسافت ایده ایجاد سایت جدیدی را مطرح کردند که در آن توسعه‌دهندگان نرم‌افزار، طراحان و سایر افراد جامعه می‌توانستند با افرادی که در مایکروسافت مشغول کار هستند؛ از طریق مصاحبه‌های ویدیویی بدون مجوز بازاریابی آشنا شوند.

در آن زمان بود که سایت اینترنتی «کانال 9» مایکروسافت متولد شد. هم‌اکنون تاریخ انقضای سایت مذکور به اتمام رسیده و مایکروسافت در عوض اعلام کرده که «کانال 9» به «مایکروسافت لِرن» تغییر حالت می‌دهد.

«رابرت اسکوبل» و «چارلز توره» دو فرد اصلی که در تاسیس «کانال 9» تاثیرگذار بودند نام این سایت را به نام کانال صوتی «یونایتد ایرلاینز» تغییر دادند تا مسافران بتوانند بدون هیچ مانعی به مکالمات کابین خلبان گوش دهند. با گذشت زمان سایت مذکور رشد کرد و تالارهای گفت‌وگوی میزبانی شده مانند «کافی‌هاوس» و «فرومز» هم به آن اضافه شد.

مدیران مایکروسافت هم اکنون اعلام کردند این شرکت محتوای سایت «کانال 9» را اواخر ماه جاری به پلتفرم «لِرن» انتقال می‌دهد و بنابراین سایت «کانال 9» بسته می‌شود.

بخش اعظم محتوای ویدیویی منتشر شده در تاریخ اول نوامبر 2017 یا پس از آن به همراه چند ویدیوی قابل توجه قدیمی‌تر نیز به طور خودکار به پلتفرم جدید منتقل می‌شود.

مدیران مایکروسافت همچنین توضیح دادند که تیم پشتیبانی «کانال 9» در جای خود باقی می‌ماند و به فعالیت‌های مربوطه برای انتشار ویدیوهایی برای جامعه توسعه‌دهندگان ادامه می‌دهد.

منبع: zdnet