خوابیدن کارمندان مایکروسافت در مراکز داده پس از همه‌گیری کرونا

یکی از مدیران ارشد مایکروسافت روز گذشته اعلام کرد کارمندان این شرکت در اوج شیوع ویروس کرونا در مراکز داده این شرکت نرم‌افزای خواب بودند.

در حالی که بسیاری از شرکت‌های برتر فناوری پس از همه‌گیری ویروس کرونا در سال 2020 میلادی کارمندان خود را به دورکاری و فعالیت از خانه تشویق کردند، برخی کارمندان نقش بسیار مهمی برعهده داشتند و مجبور بودند از داخل محل کار خود فعالیت‌های مربوط را دنبال کنند.

این مورد برای تعداد معدودی از کارمندان لحاظ می‌شد که در مکان‌های حاوی سرورهای آنلاین از جمله اپلکییشن تیمز مایکروسافت و همچنین زیرساخت‌های عمومی خدمات پردازش ابری فعالیت می‌کردند و نرم‌افزارهای دیگر شرکت‌ها را تحت پوشش قرار می‌دادند.

«کریستین رابی دیملاو» معاون ارشد مدیرکل عملکرد و بینش تجاری منابع انسانی مایکروسافت در این خصوص گفت: «من داستان‌های شگفت‌انگیزی در مورد افرادی که در مراکز داده خواب بودند را شنیدم. در برخی کشورها قرنطینه‌های شدید اعمال شده بود و بنابراین ما مجبور شدیم از برخی کارمندان خود بخواهیم تا در مراکز داده استراحت کنند. زیرا براساس قوانین اعمال شده آنها نگران بودند که نمی‌توانند در شرایط قرنطینه رفت و آمد کنند و به خانه خود بروند».

به طور کلی مراکز داده امکانی نیستند که افراد اجازه داشته باشند در آنها بخوابند. راهروهای تعریف شده در مراکز به علت هوای خارج شده از سرورها دمای بالایی دارند و سیستم‌های تهویه هوا به صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کند تا آنها را خنک نگه دارند و جلوی گرم شدن بیش از حد دستگاه‌ها گرفته شود. مدیر ارشد مایکروسافت در مورد اینکه کارمندان شرکت در چه مکان‌هایی می‌خوابیدند یا چه تعداد از آنها این کار را انجام دادند توضیح نداده است.

منبع: cnbc