کاربران شبکه اجتماعی یامر از مرز ۷ میلیون نفر گذشت

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت اعلام کرده تعداد کاربران شبکه اجتماعی یامر از مرز ۷ میلیون نفر گذشته است. مایکروسافت شبکه اجتماعی یامر را در ژوئیه سال قبل به قمیت 2. 1 میلیارد دلار خریده بود.
به گزارش وب سایت citeworld، شرکت مایکروسافت اخیراً گزارشی را درباره وضعیت و عملکرد شرکت یامر منتشر کرده که امیدوارکننده به نظر می‌رسد. یامر یک شبکه اجتماعی ویژه کسب و کار‌ها است که هم اکنون به عنوان یکی از شرکت‌های تابعه مایکروسافت فعالیت می‌کند. بنا بر گزارش مایکروسافت، این شبکه اجتماعی در حال حاضر ۷ میلیون کاربر دارد. یامر زمانی که به صورت یک شرکت مستقل فعالیت می‌کرد ۴ میلیون کاربر داشت ولی در عرض چند ماهی که به تملک مایکروسافت درآمده است، توانسته کاربران خود را تا ۷۵ درصد افزایش دهد.
بر اساس این گزارش، شرکت یامر تا کنون هیچ‌گاه به صورت رسمی گزارشی درباره درآمد خود منتشر نکرده است اما گمانه‌زنی برخی منابع حاکی از این است که این شرکت در سال ۲۰۱۱ حدود ۲۵ میلیون درآمد داشته است. مایکروسافت در گزارش جدیدی که درباره عملکرد این شرکت منتشر کرده است، گفته درآمد یامر در سال ۲۰۱۲ سه برابر شده و به مرز ۷۰ میلیون دلار رسیده است. این در حالی است که مایکروسافت از راه فروش شیرپوینت که خدماتی مشابه یامر را در خود دارد، سالانه بیش از ۲ میلیارد دلار درآمد کسب می‌کند. این شرکت شبکه اجتماعی یامر را هم وارد مجموعه شیرپوئینت خود کرده و تلاش می‌کند یکپارچگی بین این دو را افزایش دهد. مایکروسافت همچنین تلاش می‌کند یامر را با خدمات پردازش ابری اسکای درایو و نرم افزارهای آفیس تحت وب خود یکپارچه کند.
بنا بر این گزارش، یامر در سال ۲۰۱۱ حدود ۸۰۰ هزار مشتری داشت که در قبال استفاده از خدمات این شرکت پول پرداخت می‌کردند. مایکروسافت اعلام کرده تعداد مشتریان پولی این شبکه شرکت در سال ۲۰۱۲ حدود ۱۶۵ درصد رشد داشته است. این مشتریان عمدتاً شرکت‌ها و سازمان‌های تجاری هستند و نه کاربران نهایی.