کاربران سازمانی تمایلی به ابزارهای ویندوزی ندارند

کاربران سازمانی تمایلی به ابزارهای ویندوزی ندارند

همکاران سیستم- مایکروسافت برخی آمارها در رابطه با میزان استفاده از فروشگاه اینترنتی Windows Store را منتشر کرد و مشخص شد صاحبان کسب و کار برای پیشبرد فعالیت‌های خود سراغ ابزارهای ویندوزی نمی‌روند.به گزارش وبسایت theinquirer گفته می‌شود که این فرآیند طی چند ماه آینده با عرضه نسخه نهایی ویندوز ۱۰ تغییر کند و آمارها برخی اطلاعات جالب را منتشر کرده است که نحوه تعامل کاربران با شکل جدید ابزارهای کاربردی Windows Apps مبتنی بر ویندوز ۸ و رابطه آنها با پلتفورم موبایلی این شرکت را نشان می‌دهد.
نخستین نکته قابل ملاحظه در این زمینه، مطلبی است که مایکروسافت در بیانیه خود به آن اشاره کرد: «بخش اعظم کاربران ما از آخرین نسخه سیستم‌عامل موبایلی استفاده می‌کنند. این زمان مناسبی است تا با انتقال ابزارهای خود به ویندوز و ویندوز فون ۸.۱، خود را برای عرضه ویندوز ۱۰ آماده کنید».
البته باید در این زمینه با دقت بیشتری بررسی کرد. اما بر اساس آخرین گزارش منتشر شده از سوی مرکز Net Applications، حدود ۶۰ درصد کاربران هم‌اکنون از ویندوز ۷ استفاده می‌کنند.
البته منبع اصلی گزارش مایکروسافت اکوسیستم ویندوز ۸.x و ویندوز فون ۸.x است. اما باید توجه داشت تنها ۱۵ درصد کاربران این دو سیستم‌عامل و نسخه‌های مختلف آن را روی دستگا‌ه‌های خود مورد استفاده قرار می‌دهند.
نکته قابل توجه این است که ویندوز ۱۰ در قالب به‌روزرسانی رایگان برای صاحبان ویندوز ۷ و ویندوز ۸.x عرضه می‌شوند و این مسئله می‌تواند ابزارهای کاربردی مبتنی بر ویندوز را به صورت گسترده‌تر رواج دهد.
بر اساس آمارهای موجود، ۹۳ درصد ابزارهای بارگذاری شده در فصل نخست سال جاری را صاحبان ویندوز ۸.۱ در اختیار گرفتند.