کاربران جهانی از مایکروسافت ۱۰۰ گیگابایت حافظه رایگان هدیه بگیرند

کاربران جهانی از مایکروسافت ۱۰۰ گیگابایت حافظه رایگان هدیه بگیرند

همکاران سیستم- فوریه امسال زمان هدیه گرفتن از مایکروسافت است و این شرکت اعلام کرده است به تمام کاربران سرویس ابری Dropbox در سراسر جهان ۱۰۰ گیگابایت حافظه رایگان مبتنی بر OneDrive ارائه می‌دهد.
وبسایت Zdnet در این زمینه گزارش داده است شرکت مایکروسافت پیش از این هم برای عرضه ظرفیت رایگان مبتنی بر فضای پردازش ابری مشکلی را پیش‌روی خود نمی‌دید.
در فوریه گذشته این شرکت اعلام کرد ۱۰۰ گیگابایت حافظه رایگان یک ساله را به کاربران OneDrive هدیه می‌دهد. این ماه نیز اعلام شد که کاربران می‌توانند ۱۰۰ گیگابایت حافظه رایگان مبتنی بر سرویس OneDrive را به مدت دو سال در اختیار بگیرند که البته شرط آن ثبت‌نام در سیستم Bing Rewards بود. با این وجود هر دوی این سرویس‌ها برای کاربران آمریکایی ارائه شده بود.
اما طرح جدید به تمام کاربران Dropbox در جهان ۱۰۰ گیگابایت سرویس رایگان مبتنی بر OneDrive را برای مدت یک سال ارائه می‌دهد.
به منظور استفاده رایگان از این طرح، کاربران سرویس Dropbox می‌بایست پس از ورود به حساب کاربری خود وارد سرویس OneDrive شوند. این کاربران باید یک نسخه از بروشور OneDrive را روی حساب کاربری Dropbox ذخیره کنند تا حافظه رایگان ۱۰۰ گیگابایتی در سیستم OneDrive برای آنها فعال شود.
اگر پس از این کاربران Dropbox قصد داشته باشند حافظه نامحدود مبتنی بر سیستم OneDrive را در اختیار بگیرند، مجبور خواهند بود هزینه اشتراک در سیستم Office ۳۶۵ را بپردازند.
اگرچه سیستم OneDrive مایکروسافت به عنوان یکی از رقبای Dropbox معرفی شد، اما آنها از سال گذشته همکاری‌هایی را با یکدیگر آغاز کردند که از جمله آنها می‌توان به ارایه خدمات Office مبتنی بر این سرویس پردازش ابری اشاره کرد. این همکاری به کاربران مایکروسافت امکان داد تا از طریق ابزار مخصوص مجموعه نرم‌افزاری Office به حساب کاربری Dropbox دسترسی داشته باشند و همچنین بتوانند فایل‌های ایجاد شده مبتنی بر این نرم‌افزار را روی ابزار Dropbox ویرایش کنند.