ژاپن اپ استور اندروید را برای گوگل سودآور کرد

ژاپن اپ استور اندروید را برای گوگل سودآور کرد

همکاران سیستم- برآوردها نشان می‌دهد بخش زیادی از درآمدهای اپ استور اندروید که Google Play نام دارد از کشور ژاپن به دست می‌آید.
به گزارش وب‌سایت zdnet، بررسی‌های شرکت App Annie نشان می‌دهد بیش از ۷۰ درصد از درآمدهای اپ استور گوگل پلی از سه کشور ژاپن، آمریکا و کره جنوبی به دست می‌آید. در این میان کشور ژاپن رتبه اول را داراست. این کشور برای اولین بار در سال ۲۰۱۲ از نظر میزان خرید اپ‌های گوگل پلی از آمریکا جلو افتاد. این گزارش همچنین نشان می‌دهد در سه ماهه اول سال ۲۰۱۵ دانلود از گوگل پلی حدود ۳۰ درصد افزایش یافته است. سودآوری این اپ استور نیز ۳۰ درصد و درآمدهای کلی حاصل از آن نیز ۵۰ درصد افزایش یافته است.
این گزارش نشان می‌دهد کشور ژاپن بیشترین سود را برای شرکت گوگل در این اپ استور تولید کرده است. سهم ژاپن از درآمد اپ استور گوگل ۱.۳ برابر بیشتر از دوره مشابه سال قبل است. گوگل همچنین توانسته است درآمدهای حاصل از بازار آمریکا را ۱۵۰ درصد افزایش دهد. درآمدهای حاصل از کره جنوبی نیز ۱.۳ برابر بیشتر از پارسال گزارش شده است. دو کشور آلمان و بریتانیا نیز از این نظر رتبه‌های چهارم و پنجم را دارا هستند.
یافته‌های این شرکت نشان می‌دهد بیشترین نرخ رشد دانلود اپ‌ها از گوگل پلی متعلق به بازارهای نوظهوری مثل برزیل، هند، مکزیک و روسیه است. میزان دانلود اپ توسط برزیلی ها در مقایسه با سال گذشته ۹۰ درصد افزایش داشته است. این رقم در مورد هند ۵۰ درصد و درباره روسیه و مکزیک نیز ۳۰ درصد اعلام شده است.