چین سرعت اینترنت خود را تا یک گیگابیت بر ثانیه افزایش می‌‏دهد

چین سرعت اینترنت خود را تا یک گیگابیت بر ثانیه افزایش می‌‏دهد

همکاران سیستم- دولت چین تصمیم گرفته است تا سال ۲۰۲۰ اینترنتی با سرعت یک گیگابیت بر ثانیه را در اختیار مردم کشورش قرار دهد.
به گزارش وب‏‌سایت pcworld، چین تصمیم گرفته است تا سال ۲۰۲۰ سرعت اینترنت در کشور خود را تا ۱ گیگابیت بر ثانیه افزایش دهد. دولت این کشور قصد دارد سرعت اینترنت خود در مناطق روستایی را به ۱۲ مگابیت در ثانیه و سرعت اینترنت مناطق شهری را به ۵۰ مگابیت در ثانیه افزایش دهد. طبق این برنامه، سرعت اینترنت در شهرهای بزرگ و پیشرفته‏‌تر این کشور به ۱۰۰۰ مگابیت در ثانیه افزایش خواهد یافت.
بر اساس این گزارش، کشور چین بیشترین تعداد کاربر اینترنت در جهان را داراست. در حال حاضر متوسط سرعت اینترنت در این کشور ۷. ۱ مگابیت بر ثانیه است. این در حالی است که مثلاً در کره جنوبی متوسط سرعت اینترنت ۲. ۱۴ مگابیت بر ثانیه و در ژاپن ۷. ۱۱ مگابیت است. این رقم درباره آمریکا ۶. ۸ مگابیت است.
دولت چین اعلام کرده است قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ خدمات پهن‏‌باندهای اینترنتی را به خانه بیش از ۴۰۰ میلیون خانواده ببرد. مقامات این کشور همچنین تصمیم گرفته‌‏اند شبکه‏‌های همراه ۳G و ۴G را نیز در دسترس ۸۵ درصد جمعیت خود قرار دهند. در حال حاضر فقط ۲۷ درصد از جمعیت این کشور از شبکه ۳G استفاده می‌‏کنند.
مقامات چین چندی پیش نیز اعلام کرده بودند قصد دارند با اتخاذ سیاست‏‌هایی صنعت آی تی را در کشور خود گسترش دهند. جلب سرمایه‏‌های بیشتر برای شرکت‏‌های آی تی از جمله راهکارهایی است که برای نیل به این هدف در نظر گرفته شده است.