چین تمام داده‌های آنلاین را طبقه‌بندی می‌کند

دولت چین پیش‌نویس قوانین جدیدی را منتشر کرده که به موجب آن تمام داده‌های آنلاین براساس میزان اهمیت در بحث امنیت ملی و منافع عمومی طبقه‌بندی می‌شوند. قرار است پس از تصویب نهایی، الزامات حفاظت از داده‌ها مطابق با این طبقه‌بندی دنبال شود.

سازمان فضای سایبری چین (CAC) روز گذشته مجموع قوانینی شامل طبقه‌بندی داده‌ها و چارچوب امنیتی خود را به شکل رسمی معرفی کرد. این سازمان اعلام کرده که تا تاریخ 13 دسامبر بازخورد عمومی از پیش‌نویس قانون جدید را مورد بررسی قرار می‌دهد.

روزنامه دولتی گلوبال تایمز در این خصوص گزارش داد که این مرکز تنظیم‌کننده قوانین اظهار داشته است که طرح پیشنهادی جدید از حقوق قانونی افراد و موسسات و همچنین امنیت ملی و منافع عمومی کشور چین محافظت می‌کند.

براساس پیش این قانون، داده‌ها با توجه به میزان تاثیر و اهمیت آنها برای امنیت ملی، منافع عمومی یا حقوق و منافع قانونی افراد و سازمان‌ها در سه دسته جامع طبقه‌بندی می‌شوند: اصلی، مهم، عمومی.

این گزارش با استناد به ناظران صنعت خاطرنشان کرد که داده‌های هواپیماها یا فرودگاه‌های نظامی در گروه داده‌های اصلی قرار می‌گیرند و این در حالی است که اطلاعات حمل‌ونقل محموله در فرودگاه‌های غیرنظامی جزء داده‌های مهم هستند و در کنار آن اطلاعات مربوط به پروازهای عمومی هم جزء داده‌های عمومی طبقه‌بندی می‌شوند.

منبع: zdnet