چینی‌های اطلاعات محرمانه دیپلماتیک اتحادیه اروپا را هک کردند

همکاران سیستم – محققان می‌گویند یک مجموعه شامل فرآیندها و ویژگی‌های سازمانی و فنی که با عنوان دستور-و-کنترل (C2) شناخته می‌شود، با فعالیت‌های گسترده تحت وب وابسته به گروه‌های سایبری چینی در ارتباط است.

متخصصان امنیت سایبری در گروه «اطلاعات تهدیدآمیز بلک‌بری سایلنس» گزارشی را پیرامون فعالیت‌های هکری اخیر چینی‌ها منتشر کردند که این گزارش بر مبنای اسناد منتشر شده توسط گروه Area 1 Security که دسامبر منتشر شده بود تدوین شده است.

محققان مرکز Area 1 آن زمان در اسناد خود توضیح دادند کمپینی که با پشتیبانی چینی‌ها تهدیدهای خود را به صورت مداوم منتشر می‌کند به شبکه مکاتبات دیپلماتیک اتحادیه اروپا دسترسی پیدا کرده است.

بر اساس این گزارش گفته شد وزارت امور خارجه قبرس و شبکه جامع دیپلماتیک COREU که برای تسهیل ارتباط میان 28 کشور عضو اتحادیه اروپا راه‌اندازی شده است با حملات چینی‌ها مورد تهدید قرار گرفت و این اتفاق باعث شد مکاتبات دیپلماتیک و محتوای شبکه مربوطه به خطر بیافتد. این طور که گفته می‌شود بیش از 100 سازمان بزرگ مورد این حملات سایبری قرار گرفته‌اند که از جمله آنها می‌توان به اتحادیه‌های تجاری و اتاق فکرها در اروپا اشاره کرد.

مرکز «بلک‌بری سایلنس» بر اساس یافته‌های محققان در گزارش خود توضیح داد یک سرور واحد مربوط به سیستم C2 هدف این حملات سایبری بوده است.

منبع: zdnet

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *