چگونه بزرگترین حمله سایبری به مایکروسافت به نفع این شرکت شد؟

شرکت مایکروسافت اواخر سال گذشته میلادی درگیر یک حمله گسترده امنیت سایبری شد. ولی در آخرین خبرها ممکن است که نفوذ بی‌سابقه به سیستم امنیتی مایکروسافت برای خط تولید این شرکت مزایایی را به همراه داشته باشد.
«کارل کرستید» تحلیلگر برتر مرکز UBS در این خصوص توضیح داد محصولات مایکروسافت در حمله بدافزاری هکرها به پلتفرم مدیریت نرم افزار Orion IT شرکت SolarWinds مورد آسیب قرار گرفت. ولی باید توجه داشت در این حمله امنیت سایبری مایکروسافت به صورت گسترده هدف قرار داده نشد.
آقای کرستید خاطرنشان کرد که این حمله در واقع مشتریان بیشتری را متقاعد کرد تا از زیرساخت‌های ابری عمومی نظیر Azure، AWS آمازون و Cloud گوگل استفاده کنند و این دیدگاه برای کاربران مطرح شد که امنیت مراکز داده ابری بیشتر است و انتشار مداوم وصله‌های نرم افزاری برای سیستم‌های سنتی نظیر Orion می‌تواند همواره خطرات امنیتی مربوطه را به همراه داشته باشد و سیستم‌های مرکزی شرکت‌های مایکروسافت، آمازون و گوگل را تهدید کند.
اودر ادامه اظهار داشت: «به عنوان نتیجه نهایی ما بر این باوریم که این حمله امنیت سایبری برای مایکروسافت مزایای فراوانی به همراه داشته است».
تحلیلگران بر این باورند واحد Intelligent Cloud مایکروسافت که بخش‌های مختلف از جمله پلتفرم رایانش ابری Azure را در خود جا داده است طی فصل دوم از سال مالی جاری درآمدی بالغ بر 13.77 میلیارد دلار به دست آورده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 16 درصدی را پیش‌رو داشته است.

منبع: marketwatch