چهل درصد کاربران نرم‌افزارهای خود را به‌روز نمی‌کنند

چهل درصد کاربران نرم‌افزارهای خود را به‌روز نمی‌کنند

همکاران سیستم- شرکت‌های Skype، سیمانتِک و TomTom در پایان بررسی جدید خود به عنوان بخشی از «هفته بین‌المللی به‌روزرسانی فناوری» (ITUW) که توسط سه شرکت یاد شده برگزار شد اعلام کردند کاربران در حالت کلی تمایل چندانی به به‌روزرسانی نرم‌افزارهای خود نشان نمی‌دهند.
به گزارش سایت pcworld، بر اساس نتایج حاصل از این مطالعه جدید گفته شده است که ۴۰ درصد بزرگسالان هرگز سراغ به‌روزرسانی نرم‌افزارهای نصب شده روی رایانه شخصی خود نمی‌روند و زمانی که درخواست به‌روز کردن نرم‌افزار روی رایانه نمایان می‌شود به آن بی‌توجهی می‌کنند.
بیش از نیمی از افرادی که در این بررسی شرکت کردند توضیح دادند، پیش از آنکه نسخه جدید نرم‌افزار را بارگذاری و نصب کنند باید بین دو تا پنج بار بخش هشدار دهنده برای به‌روزرسانی نرم‌افزار آن‌ها نمایان شود.
این بررسی به صورت آنلاین روی کاربرانی از آمریکا، بریتانیا و آلمان انجام شد. طبق نتایج به‌دست آمده، یک‌چهارم کاربران در هر یک از کشورهای یاد شده توضیح دادند که به طور واضح متوجه نشده‌اند به‌روزرسانی نرم‌افزار چه مزیتی برای آن‌ها به همراه دارد. درصد مشابهی نیز اعلام کردند که مزایای به‌روزرسانی‌های مستمر را متوجه نمی‌شوند.
همچنین بین کسانی که اعلام کردند از مزایای به‌روز کردن نرم‌افزار خود مطلع هستند، یک‌چهارم خاطرنشان ساختند که به درستی نمی‌دانند چطور باید نرم‌افزار خود را برای به‌روز کردن به نسخه جدید‌تر بررسی کنند.