چند قدم در طرح گسترده مایکروسافت برای افزایش فروش ویندوز ۱۰

چند قدم در طرح گسترده مایکروسافت برای افزایش فروش ویندوز ۱۰

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت پیش‌بینی می‌کند موج بعدی دستگاه‌های مبتنی بر سیستم عامل ویندوز ۱۰ بهار ۲۰۱۷ به صورت گسترده وارد بازار جهانی شوند. مایکروسافت همچنین تصمیم گرفته است از تاریخ ۲۹ ژوئیه ۲۰۱۶ جلوی به‌روزرسانی رایگان ویندوز ۱۰ را بگیرد.

به گزارش وبسایت Zdnet، در این فرآیند، مایکروسافت چه برنامه‌ریزی انجام داده است تا در سال میلادی ۲۰۱۶ تعداد بیشتری از دستگاه‌های دیجیتالی با ویندوز ۱۰ سازگار شوند؟

مایکروسافت بر شرکای خود در حوزه تولید رایانه‌های شخصی اعتماد کرده است و بر قابلیت‌های امنیتی، Continuum، Windows Hello، پشتیبانی از Windows Ink/pen و دستیار دیجیتالی Cortana تاکید فراوان دارد. 

این‌ها مشهودترین حوزه‌هایی محسوب می‌شود که مایکروسافت بر آنها تاکید دارد و تلاش می‌کند در به‌روزرسانی بعدی ویندوز ۱۰ طی سال جاری میلادی که با نام Windows ۱۰ Anniversary Update انجام می‌شود، قابلیت‌های بیشتری را به آن اضافه کند.

مایکروسافت آپریل ۲۰۱۶ قصد دارد کنفرانس مهندسی سخت‌افزار (WinHEC) را در شهرهای شنژون و تایپه برگزار کند. مدیران مایکروسافت قصد دارد طی این کنفرانس قابلیت‌های جدیدی که قرار است ژوئیه ۲۰۱۶ برای تولیدکنندگان رایانه‌های شخصی ارایه شود را معرفی کنند. مایکروسافت هفته گذشته اسلایدهایی را در مورد کنفرانس WinHEC ۲۰۱۶ روی سایت اینترنتی خود منتشر کرد.