پیچیدگی‌های ویندوز 11 برای کار کردن با مرورگرهای غیرمایکروسافتی

نسخه‌ی بعدی سیستم عامل «ویندوز 11» مایکروسافت به دلیل بازسازی بخش رابط کاربری با استقبال گسترده‌ی کاربران مواجه شده است. با این وجود پیش‌نمایش اولیه‌ی این سیستم عامل به دلیل پیچیده شدن روند انتخاب مرورگر پیش‌فرض برخی نارضایتی‌ها را در طرفداران ویندوز به وجود آورده است.

مایکروسافت برای مدت‌های طولانی از سوی شرکت‌های رقیب توسعه‌دهنده‌ی مرورگرهای ویوالدی و فایرفاکس با اتهاماتی مواجه شد که براساس آن گفته می‌شد این شرکت به شکل پیش‌فرض Edge را به عنوان مرورگر اصلی سیستم عامل ویندوز 10 عرضه کرده است.

شرکت ویوالدی در سال 2017 میلادی شکایتی را تنظیم کرد که اعلام می‌کرد به‌روزرسانی‌های ویندوز 10 مرورگر اینترنتی Edge را به شکل پیش‌فرض در اختیار کاربران قرار می‌دهد و این اتفاق در حالی است که کاربران مرورگر دیگری را برای خود برگزیده‌اند.

با این وجود کارشناسان هم اکنون اعلام کردند که «ویندوز 11» در شکل پیش‌نمایش فعلی خود در نحوه‌ی تنظیم مرورگر اینترنتی پیش‌فرض نسبت به نسخه 10 تغییراتی را اعمال کرده و پیچیده‌تر شده است.

همان‌طور که بررسی‌های اولیه در بخش Settings > Apps > Default Apps نشان می‌دهد، ویندوز 11 از کاربران می‌خواهد که به جای یک انتخاب یک مرورگر پیش‌فرض برای تمام فعالیت‌های اینترنتی، از یک مرورگر نظیر کروم فقط برای باز کردن برخی لینک‌ها و فایل‌ها استفاده کنند.

بنابراین برای کاربرانی که از مرورگر اینترنتی کروم استفاده می‌کنند باید به صورت خاص انتخاب کنند که تمام گزینه‌های زیر با این مرورگر اجرا شود: HTM, HTML, PDF, SHTML, SVG, WEBP, XHT, XHTML, FTP, HTTP و HTTPS.

منبع: zdnet