پیش نمایش آخرین نسخه آفیس مایکروسافت برای سازمان‌های بزرگ

مایکروسافت از امروز نسخه پیش نمایش محصولات جدید خود برای کاربران غیراشتراکی آفیس را منتشر کرد.

شرکت مایکروسافت در این اقدام یک پیش نمایش عمومی از «کانال خدمات بلندمدت آفیس» (LTSC) عرضه کرده که جاشین نسخه «آفیس 2019» محسوب می‌شود و برای سازمان‌های بزرگ و کاربران دولتی طراحی شده است.

شرکت مایکروسافت طی این اقدام همچنین نسخه پیش‌ نمایش «آفیس 2021» برای مک را هم معرفی کرد و توضیح داد این نسخه نیز برای سازمان‌های بزرگ و مراکز دولتی کاربری بیشتری دارد.

در این میان باید توجه داشت که مایکروسافت هنوز «آفیس 2021» برای ویندوز و مک را منتشر نکرده است. این شرکت قصد ندارد پیش نمایش نسخه‌های مذکور برای این سیستم‌های عامل را برای کسب‌و‌کارهای کوچک و متوسط و همچنین کاربران خانگی عرضه کند.

در حالی که نسخه خانگی و نسخه ویژه این مجموعه نرم‌افزاری برای کسب‌وکارهای کوچک و متوسط «آفیس 2021» نامیده می‌شود، نسخه جامع‌تر آن برای سازمان‌های بزرگ و مراکز دولتی «آفیس 2021 برای مک» نامگذاری شده است.

این طور که مدیران مایکروسافت چند ماه قبل اعلام کرده بودند، نسخه LTSC آفیس تنها پنج سال مورد پشتیبانی قرار می‌گیرد و در مقابل نسخه «آفیس 2021» برای کاربران سازمانی Enterprise LTSC ویندوز 10 دوره پشتیبانی طولانی‌تر دارد.

منبع: zdnet