ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

پیش بینی رشد ۴.۵ درصدی راهکارهای کسب و کار در سال ۲۰۱۲

همکاران سیستم- آخرین برآوردهای شرکت پژوهشی گارتنر نشان می‌دهد بازار جهانی راهکارهای کسب و کار در سال جاری با رشد قابل توجهی به حرکت خود ادامه خواهد داد. گارتنر پیش بینی کرده است درآمد حاصل از فروش راهکارهای کسب و کار در سال جاری میلادی با ۴.۵ درصد افزایش به ۱۲۰.۴ میلیارد دلار برسد.
به گزارش وب سایت eweek، شرکت گارتنر اعلام کرده است راهکارهایی از قبیل هوشمندی تجاری، مدیریت ارتباط با مشتری، ایجاد محتواهای دیجیتالی، مدیریت منابع سازمانی، مدیریت زنجیره تامین و… پرسود‌ترین بخش‌های این بازار جهانی را تشکیل خواهند داد.
گارتنر راهکارهای برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) را بزرگ‌ترین بخش بازار راهکارهای کسب و کار دانسته و پیش بینی کرده است که درآمدهای جهانی حاصل از فروش این راهکار‌ها در سال جاری میلادی به ۲۴.۹ میلیارد دلار خواهد رسید. نرم افزارهای اداری که دارای یک بازار ۱۶.۵ میلیارد دلاری خواهند بود، نیز جایگاه دوم این بازار را به خود اختصاص داده‌اند. گارتنر همچنین پیش بینی کرده است بازار نرم افزارهای هوشمندی تجاری به ۱۳ میلیارد دلار خواهد رسید و بازار راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری از ۱۳ میلیارد دلار فرا‌تر خواهد رفت.
بر اساس این برآورد‌ها، فناوری پردازش ابری و فروش نرم افزار‌ها در قالب خدمات (نرم افزار به مثابه خدمات) یکی از مهم‌ترین عواملی است که بر رونق بازار فروشندگان راهکارهای کسب و کار افزوده است. این فناوری‌ها به شرکت‌ها و سازمان‌های کاربر اجازه می‌دهد قبل از خرید یک راهکار آن را به صورت آزمایشی مورد استفاده قرار دهند و در صورت نیاز راهکارهای قدیمی‌تر خود را به آسانی به روز کنند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *