پیش بینی درآمد 8. 3 میلیارد دلاری برای خدمات پردازش ابری آمازون در سال ۲۰۱۳

پیش بینی درآمد 8. 3 میلیارد دلاری برای خدمات پردازش ابری آمازون در سال ۲۰۱۳

همکاران سیستم- تحلیلگران یک شرکت پژوهشی پیش‌بینی کرده‌اند در سال ۲۰۱۳ درآمد شرکت آمازون از محل عرضه خدمات پردازش ابری به مرز 8. 3 میلیارد دلار خواهد رسید.
به گزارش وب سایت zdnet، تحلیلگران شرکت مک کوئاری کاپیتال (Macquarie Capital) پیش‌بینی کرده‌اند شرکت آمازون در سال ۲۰۱۳ خواهد توانست از محل خدمات تحت وب خود که به AWS مشهور است، 8. 3 میلیارد دلار درآمد کسب کند. به گفته آن‌ها اگر این خدمات از طریق یک شرکت مستقل عرضه می‌شد، قیمت چنین شرکتی بین ۱۹ تا ۳۰ میلیارد دلار برآورد می‌شد.
ارزیابی‌های تحلیلگران مک کوئاری نشان می‌دهد شرکت آمازون در سال ۲۰۱۲ حدود ۲ میلیارد دلار از محل خدمات تحت وب خود درآمد داشته است. شرکت مک کوئاری همچنین پیش‌بینی کرده است درآمد این شعبه در سال ۲۰۱۴ به 2. 6 میلیارد دلار و در سال ۲۰۱۵ به ۸. ۸ میلیارد دلار برسد. این ۸. ۸ میلیارد دلار فقط ۷ درصد از کل درآمد شرکت آمازون خواهد بود.
بر اساس این گزارش کشور آمریکا یکی از مهم‌ترین بخش‌های بازار خدمات پردازش ابری شرکت آمازون محسوب می‌شود. هم اکنون بر‌ترین مشترکان خدمات پردازش ابری آمازون که رقم آن‌ها به ۲۰۰ می‌رسد در آمریکا هستند. هر کدام از این مشترکان در ازای استفاده از خدمات پردازش ابری آمازون به طور متوسط ماهیانه بین ۵ هزار تا ۲۰۰ هزار دلار به این شرکت پرداخت می‌کنند. البته در آمریکا تعداد زیادی از مشترکان کوچک‌تر نیز هستند که ماهیانه حدود هزار دلار به این شرکت پرداخت می‌کنند.
شعبه خدمات پردازش ابری آمازون تا پیش از این بیشتر بر شرکت‌های نوپا و کوچک متکی بود، اما رفته رفته مشتریان بزرگتری به جمع کاربران این خدمات می‌پیوندند و همین امر باعث می‌شود درآمدهای آمازون از محل عرضه این خدمات رشد انفجارگونه‌ای را تجربه کند.