پیش‏‌بینی رشد ۵.۹ درصدی بازار محصولات نرم‏‌افزاری در سال ۲۰۱۴

پیش‏‌بینی رشد ۵.۹ درصدی بازار محصولات نرم‏‌افزاری در سال ۲۰۱۴

همکاران سیستم- شرکت پژوهشی داده‌‏های بین‏‌المللی (آی‌دی‌سی) پیش‏‌بینی کرده است بازار محصولات نرم‌‏افزاری در سال جاری میلادی ۵.۹ درصد رشد خواهد داشت.
آی‏‌دی‏‌سی در گزارشی اعلام کرده است بازار جهانی نرم‏‌افزار امسال ۵.۹ درصد رشد خواهد داشت. آی‏‌دی‏‌سی که نرخ رشد این بازار را برحسب ارزش دلار آمریکا محاسبه می‏‌کند اعلام کرده است بازار محصولات نرم‌‏افزاری در سال‏‌های بین ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ سالانه به‌طور متوسط ۶ درصد رشد خواهد داشت.
بر اساس این گزارش، انتظار می‏‌رود نرم‏‌افزارهای مدیریت داده‌‏های ساخت‌مند، کار جمعی، دسترسی به داده‏‌ها، تحلیل‌گرها و راهکارهای تحویل داده بیشترین نرخ رشد را در میان سایر محصولات نرم‌‏افزاری داشته باشد. تحلیل‌‏گران آی‏دی‏سی نرخ رشد این بخش از بازار تا سال ۲۰۱۸ را ۹ درصد برآورد کرده‌‏اند. در بخش نرم‌‏افزارهای کسب‌وکار نیز راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری، مدیریت منابع کسب‌وکار، مدیریت زنجیره تأمین و نرم‏‌افزارهای عملیات و تولید نیز به‌طور متوسط نرخ رشد ۶ درصدی را تجربه خواهند کرد. تحلیل‌‏گران این شرکت پژوهشی گفته‌‏اند کسب‌وکارها رفته‌‏رفته از نرم‌‏افزارهایی استفاده می‏‌کنند که پیش‌ازاین یا از آن‌ها استفاده نمی‌‏شد و یا وجود نداشتند.
پیش‌‏بینی آی‏‌دی‏‌سی همچنین حاکی از این است که بازار نرم‌‏افزار در اقتصادهای نوظهور نرخ رشد قوی‌‏تری خواهد داشت. پیش‌بینی‌شده است متوسط نرخ رشد در بازارهای آمریکای لاتین، اروپای شرقی و مرکزی، خاورمیانه، آفریقا و کشورهای آسیایی حوزه اقیانوس آرام (به‌جز ژاپن) در دوره پنج‌ساله موردبررسی به ۸.۵ درصد برسد. این در حالی است که این رقم در اقتصادهای پیشرفته و اشباع‌‏شده‌‏ای مثل آمریکای شمالی، اروپای غربی و ژاپن به ۵.۹ درصد خواهد رسید.
تحلیل‌‏گران آی‌‏دی‏‌سی گزارش خود را بر پایه مطالعه‏‌ای تنظیم کرده‌‏اند که بر روی ۸۰۰ فروشنده محصولات نرم‏‌افزاری در ۴۹ کشور جهان صورت گرفته است. در این گزارش بازار محصولات نرم‌‏افزاری به ۷۹ بخش تقسیم‌شده است.