پیش‌‏بینی بازار ۳۲ میلیارد دلاری برای بازار زیرساخت‏‌های پردازش ابری

پیش‌‏بینی بازار ۳۲ میلیارد دلاری برای بازار زیرساخت‏‌های پردازش ابری

همکاران سیستم- شرکت پژوهشی IDC پیش‏بینی کرده است بازار جهانی زیرساخت‏‌های پردازش ابری در سال جاری میلادی با نرخ رشد ۲۱ درصدی گسترش یابد.
شرکت IDC، پیش‌‏بینی کرده است بازار زیرساخت‏‌های پردازش ابری امسال با رشدی ۲۱ درصدی به ۳۲ میلیارد دلار برسد. اگر این پیش‌‏بینی تحقق یابد، درآمد حاصل از فروش زیرساخت‏‌های پردازش ابری امسال ۳۳ درصد از کل بازار زیرساخت‏‌های آی‌تی را تشکیل خواهد دارد. آی‌دی‌سی همچنین پیش‌‏بینی کرده است کل بازار زیرساخت‏‌های آی‌تی امسال با رشدی ۲۸ درصدی به پیشروی خود ادامه دهد.
بر اساس این گزارش، پیش‌‏بینی می‌‏شود هزینه‌‏کردها در بخش زیرساخت‏‌های پردازش ابری خصوصی امسال با ۱۶ درصد رشد در مقایسه با سال گذشته به ۱۲ میلیارد دلار برسد و در مقابل، هزینه‏‌کردها در بخش زیرساخت‌‏های پردازش ابری عمومی نیز با ۲۵ درصد رشد به ۲۱ میلیارد دلار برسد. کل هزینه‏‌کردها در بخش زیرساخت‏‌های پردازش ابری در سال ۲۰۱۴ حدود ۲۶.۴ میلیارد دلار اعلام شده است که این رقم ۱۸.۷ درصد بیشتر از سال قبل از آن است.
تحلیل‏گران آی دی سی پیش‌‏بینی کرده‏اند مجموع هزینه‏‌کردها در بازار زیرساخت‏‌های پردازش ابری تا سال ۲۰۱۹ با یک نرخ رشد متوسط سالانه به ۵۲ میلیارد دلار برسد. کوبا استولارسکی، یکی از مدیران پژوهشی آی‌دی‌سی درباره چشم‌‏انداز پیش روی بازار زیرساخت‏‌های آی‌تی گفته است: سرعت استفاده و به کارگیری پلت‏فرم‏‌های ابری برای مدت نسبتاً طولانی کاهش نخواهد یافت و این امر تا بدانجا خواهد بود که بازار زیرساخت‌‏های پردازش ابری با سرعتی بیش از کل بازار زیرساخت‏‌های آی‌تی گسترش خواهد یافت. به موازات گسترش بازار راهکارها و پلت‏فرم‏‌های عرضه شده از سوی شرکت‏‌های طرف ثالث و توسعه نسل جدید نرم‌‏افزارها، سازمان‏‌ها، در هر اندازه و نوعی، رفته‏‌رفته درخواهند یافت که رویکردهای سنتی به مدیریت آی‌تی از ویژگی‏‌هایی مثل کاربری آسان، انعطاف‏‌پذیری و گسترش‌‏پذیری که عنصر محوری راهکارهای ابری را تشکیل می‏‌دهند، برخوردار نیست.