پیش‌‏بینی بازار ۱۴ میلیارد دلاری برای پلت‏فرم‏‌های تحت پردازش ابری

پیش‌‏بینی بازار ۱۴ میلیارد دلاری برای پلت‏فرم‏‌های تحت پردازش ابری

همکاران سیستم- شرکت پژوهشی داده‏‌های بین‏‌المللی (آی دی سی) پیش‌‏بینی کرده است بازار پلت‏فرم‏‌های تحت فناوری پردازش ابری تا سال ۲۰۱۷ از مرز ۱۴ میلیارد دلار خواهد گذشت.
به گزارش وب‏‌سایت pcworld، برآوردهای آی دی سی نشان می‌‏دهد بازار راهکارهای PaaS یا پلت‏فرم‌‏های تحت پردازش ابری از رقم ۸. ۳ میلیارد دلار در سال گذشته میلادی به ۱۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ خواهد رسید. تلاش شرکت‏‌ها و کسب و کار‌ها برای کاهش هزینه زیرساخت‏‌های آی تی و سرعت دادن به توسعه برنامه‏‌های کاربردی از جمله دلایل رشد بازار این راهکار‌ها عنوان شده است.
بر اساس این گزارش، شرکت آی دی سی میانگین نرخ رشد سالانه بازار پلت‏فرم‏‌های تحت پردازش ابری در دوره مورد بررسی را ۳۰ درصد اعلام کرده است. این در حالی است که نرخ رشد هزینه‏‌کردهای امسال در بازار آی تی ۴ درصد برآورد شده است.
شرکت آی دی سی بازار پلت‏فرم‌‏های تحت پردازش ابری را به چند بخش فرعی تقسیم کرده است. بازار پلت‏فرم‏‌های کاربردی (APaaS)، پلت‏فرم‌‏های پایگاه‏‌های داده‌‏ای (DPaaS) و پلت‏فرم‏‌های یکپارچه‏‌سازی (IPaaS) از جمله این بخش‏‌ها است. پژوهشگران بازار این پلت‏فرم‏‌ها را بر حسب مناطق جغرافیایی نیز تقسیم‌‏بندی کرده‏‌اند و دریافته‌‏اند که بیش از ۶۵ درصد از درآمد پلت‏فرم‌‏های تحت پردازش ابری در سال ۲۰۱۲ از بازارهای قاره آمریکا به دست آمده است. پیش‏‌بینی می‌‏شود این رقم تا سال ۲۰۱۷ به ۳. ۶۲ درصد کاهش یابد.
برآوردهای آی دی سی حاکی از این است که درآمدهای حاصل از فروش پلت‏فرم‌‏های تحت پردازش ابری در کشورهای آسیایی حوزه اقیانوس آرام تا سال ۲۰۱۷ حدود ۱۹ درصد رشد خواهد داشت. نرخ رشد این پلت‏فرم‏‌ها در این منطقه در سال گذشته میلادی ۱. ۱۴ درصد بوده است. اروپا، خاورمیانه و آفریقا نیز ۷. ۲۰ درصد از درآمدهای این بازار را در سال ۲۰۱۲ تولید کرده‌‏اند که انتظار می‌‏رود این رقم تا سال ۲۰۱۷ به ۷. ۱۸ درصد افزایش یابد.