پیش‌‏بینی آی‏‌دی‏‌سی از آینده راهبردهای زنجیره تامین در صنایع تولیدی

پیش‌‏بینی آی‏‌دی‏‌سی از آینده راهبردهای زنجیره تامین در صنایع تولیدی

همکاران سیستم- شرکت آی دی سی در گزارش جدید خود به پیش‌‏بینی راهبردهای صنایع تولیدی در زمینه مدیریت زنجیره تامین پرداخته است.
شرکت داده‌‏های بین‌‏المللی (آی دی سی) اخیراً یک کنفرانس تحت وب در زمینه راهبردهای مربوط به مدیریت زنجیره تامین برگزار کرده و در آن روند حاکم بر این راهبرد‌ها در سال ۲۰۱۴ را پیش‌‏بینی کرده است. بر اساس این پیش‌‏بینی‏‌ها، صنایع تولیدی در سال ۲۰۱۴ در راهبردهای خود در زمینه مدیریت زنجیره تامین بیش از هر چیز بر روی افزایش انعطاف‏‌پذیری عملیاتی (resiliency) تمرکز خواهند کرد. همچنین پیش‌‏بینی شده است امسال بیشتر سرمایه‏‌گذاری‏‌هایی که در زمینه فناوری‏‌های مرتبط با این راهکار‌ها انجام می‌‏شود، با هدف به روز کردن این سیستم‏‌ها و تلاش برای اتخاذ رویکردهای جدید در این زمینه خواهد بود.
تحلیل‏گران آی دی سی معتقدند در سال پیش رو ناپایدار شدن بازار تقاضا‌ها و گستردگی بازار عرضه باعث خواهد شد شبکه‌‏های عرضه و تامین تلاش کنند به بازار تقاضا‌ها نزدیک‏‌تر شوند. از طرف دیگر، نیاز کسب و کارهای تولیدی به افزایش سرعت خود آن‌ها را وامی‌‏دارد یکپارچگی بین برنامه‌‏ریزی‏‌های مربوط به زنجیره تامین و وظایف مربوط به تحقق این برنامه‏‌ها را افزایش دهند.
آی دی سی همچنین پیش‌‏بینی کرده است امسال صنایع تولیدی بیشتر خواهند کوشید درک بهتری از بازار تقاضا داشته باشند و بدین طریق در جهت‏‌گیری آن سهیم باشند. این صنایع همچنین تلاش خواهند کرد تمرکز خود بر مخاطرات و انعطاف‌‏پذیری زنجیره تامین، بویژه در زمینه مانیتورینگ و ره‏گیری این فرایند‌ها را افزایش دهند. مدیریت تجارت جهانی نیز به عنوان یکی از قابلیت‏‌های مهم برای مدیریت بازارهای نوظهور از جمله دیگر اولویت‏‌های صنایع تولیدی خواهد بود.
تحلیل‏گران آی دی سی معتقدند امسال علاقه صنایع تولیدی به مدیریت داده‏‌ها و راهبری سازمان نیز افزایش خواهد یافت. امسال همچنین علاقه کسب و کار‌ها به همکاری‏‌های جمعی و پربازده‏‌تر باعث افزایش توجه به شبکه‌‏های تجاری ارتباطات شرکت به شرکت (B۲B) خواهد شد. کسب و کارهای تولیدی همچنین تلاش خواهند کرد بازدهی حاصل از داده‏‌ها و اطلاعات گردآوری شده خود را افزایش دهند و به همین دلیل توجه ویژه‌‏ای به استفاده از ابزارهای همراه و فناوری‏‌های پردازش ابری خواهند داشت.