پیش‌نمایش Exchange ۲۰۱۶ مایکروسافت عرضه شد

پیش‌نمایش Exchange ۲۰۱۶ مایکروسافت عرضه شد

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت نخستین پیش‌نمایش مربوط به نرم‌افزار کاربردی Exchange Server ۲۰۱۶ را عرضه کرد.به گزارش وبسایت theinquirer، نرم‌افزار Exchange از ابزارهای قدیمی محسوب می‌شود که خدمات آن این روزها مبتنی بر فضای پردازش ابری در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و میلیون‌ها نفر در سراسر جهان پست‌های الکترونیکی، خاطرات و اطلاعات مربوط به پروژه‌های همگام خود را روی آن دریافت می‌کنند.
در اقدام اخیر فضای پردازش ابری حرف نخست را می‌زند. بسیاری از قابلیت‌ها از جمله صندوق دریافت پست الکترونیکی مبتنی بر فضای ابری طراحی شده است و این نسخه از Exchange به صورت دوگانه بر مبنای سیستم ابری و پیش‌فرض سرویس‌های خود را در اختیار کاربران می‌گذارد.
قابلیت‌های اصلی نسخه جدید نرم‌افزار مایکروسافت بر مبنای معماری ساده ارائه شده است و از این نظر با آنچه که در Exchange ۲۰۱۳ در اختیار کاربران قرار می‌گرفت تفاوت دارد. این محصول از پروتکل Exchange Preferred Architecture پشتیبانی می‌کند تا برمبنای آن کاربران قبلی بتوانند از امکانات نسخه جدید آگاهی کسب کنند.
به طور کلی گفته می‌شود این محصول نسبت به نسخه قبلی ۳۳ درصد سریع‌تر عمل می‌کند و برای این کار یک کپی از اطلاعات پایگاه داده را مورد استفاده قرار می‌دهد. همچنین ابزارهای جدید از جمله Get-MailboxServerRedundancy ارایه شده است تا بازسازی سخت‌افزاری سیستم‌ها در اولویت کاربران قرار گیرد.
همچنین ابزار Outlook مبتنی بر وب که هم‌اکنون با نام Outlook on the Web (OOW!) شناخته می‌شود، قابلیت‌های جدید از جمله Sweep، Pin، Undo، پاسخ سریع، تنظیم قرار ملاقات، صندوق دریافت نامه، سیستم پردازش HTML، ابزارهای کنترلی و … را در اختیار گرفته است.