پیش‌نمایش مرورگر IE۱۱ مایکروسافت برای ویندوز ۷ عرضه شد

پیش‌نمایش مرورگر IE۱۱ مایکروسافت برای ویندوز ۷ عرضه شد

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت پیش‌نمایش نسخه جدید مرورگر اینترنتی خود موسوم به Internet Explorer ۱۱ مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز ۷ را برای مراکز توسعه‌دهنده نرم‌افزاری عرضه کرد تا با این اتفاق نشان دهد که در آخرین نسخه از مرورگر اینترنتی IE از نسخه‌های پیشین سیستم‌عامل خود پشتیبانی می‌کند.
به گزارش وب سایت theregister، از زمانی که مایکروسافت مرورگر اینترنتی IE۱۰ را برای سیستم عامل ویندوز ۸ عرضه کرد حدود یک سال به‌طور انجامید تا نسخه پیش‌نمایش این محصول را برای سیستم‌عامل ویندوز ۷ عرضه کند. پس از این اتفاق نیز ۳ ماه طول کشید تا نسخه نهایی IE۱۰ برای سیستم‌عامل ویندوز ۷ مایکروسافت عرضه شود. این جریان در حالی اتفاق افتاد که دیگر نرم‌افزارهای تولید شده در شرکت مایکروسافت بدون هیچ اختلالی می‌توانند در زمان ورود به بازار روی نسخه‌های قبلی سیستم‌عامل این شرکت هم نصب شوند.
اما مایکروسافت این بار نخستین پیش‌نمایش از مرورگر اینترنتی IE۱۱ را برای ویندوز ۷ عرضه کرده است و پیش از آنکه مرورگر یاد شده به صورت فنی روانه بازار شود، آن را مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز ۷ به دست کاربران رسانده است. تنها راهی که تاکنون برای استفاده از مرورگر IE۱۱ وجود داشته نصب سیستم‌عامل Windows ۸.۱ Preview بود که البته این سیستم‌عامل هم یک ماه پس از عرضه آن برای مراکز توسعه‌دهنده رایانه‌ای به دست کاربران رسید.
باید گفت این فرآیند که راهکار قابل قبول برای بسیاری از توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری نبوده است. زیرا مایکروسافت پیش‌تر هشدار داده بود هرکس سیستم‌عامل Windows ۸.۱ Preview را نصب کند مجبور است تمام ابزار‌ها و نرم‌افزارهای خود را پس از به‌روزرسانی نسخه نهایی مجدد روی رایانه نصب کند.
 «سندیپ سینگال» (Sandeep Singhal) و «راب مائوسری» (Rob Mauceri) از مدیران گروه Internet Explorer مایکروسافت توضیح دادند که عرضه نسخه جدید مرورگر اینترنتی مایکروسافت برای ویندوز ۷ به کاربران امکان می‌دهد تا روی نسخه‌ قدیمی‌تر سیستم‌عامل مایکروسافت تمامی قابلیت‌ها، امنیت و امکانات نوین گشت‌وگذارهای اینترنتی را به صورت یکجا در اختیار داشته باشند.