پیش‌بینی رشد پرشتاب برای بازار نرم‌افزارهای بازاریابی تا سال ۲۰۱۸

پیش‌بینی رشد پرشتاب برای بازار نرم‌افزارهای بازاریابی تا سال ۲۰۱۸

همکاران سیستم- شرکت داده‌های بین‌المللی (IDC) پیش‌بینی کرده است بازار نرم‌افزارهای بازاریابی تا سال ۲۰۱۸ به بیش از ۳۲ میلیارد دلار برسد.شرکت IDC پیش‌بینی کرده است درآمدهای حاصل از فروش راهکارها و نرم‌افزارهای بازاریابی از ۲۰.۲ میلیارد دلار در سال جاری میلادی به بیش از ۳۲.۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ خواهد رسید. آی‌دی‌سی انتظار دارد بازار این نرم‌افزارها در این دوره زمانی به طور متوسط سالانه ۱۲.۴ درصد رشد داشته باشد. تحلیل‌گران همچنین پیش‌بینی کرده‌اند سازمان‌ها و شرکت‌های تجاری تا سال ۲۰۱۸ در مجموع ۱۳۰ میلیارد دلار در بازار این نرم‌افزارها هزینه خواهند کرد.

آی‌دی‌سی در گزارش خود از عواملی مثل تغییر سطح انتظارات مصرف‌کنندگان، مزایای رقابتی که نصیب کاربران اولیه این راهکارها خواهد شد، سرمایه‌گذاری شرکت‌های مطرح آی تی در این حوزه، رشد بازار عرضه راهکارهای بازاریابی در قالب خدمات (MaaS) و رشد شرکت‌های عرضه‌کننده خدمات برون‌سپاری در این حوزه از جمله مهم‌ترین نیروهایی است که بازار راهکارها و نرم‌افزارهای بازاریابی را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

جری مورای، یکی از مدیران پژوهشی آی‌دی‌سی در این باره گفته است: سازمان‌های فعال در حوزه بازاریابی به سرعت در حال روی آوردن به فناوری‌های جدیدی هستند که خدمات بهتری به مشتریان آن‌ها ارائه می‌کند، کارایی را افزایش می‌دهد و عملکرد قابل سنجش کسب و کارها را ارتقا می‌بخشد. در نتیجه، فرصت‌های زیادی در این بازار برای عرضه‌کنندگان این راهکارها وجود دارد. با این همه، این بازار در مسیر گذر از راهکارها به پلت‌فرم‌ها و فناوری MaaS شاهد تغییرات زیادی خواهد بود. ظرفیت کامل این بازار زمانی به طور کامل بالفعل خواهد شد که فناوری و خدمات خلاقانه و فنی این حوزه در کنار هم قرار گیرد.