پیش‌بینی بازار ۹۰ میلیارد دلاری برای خدمات و ابزارهای تحلیلی ویژه کسب و کارها

پیش‌بینی بازار ۹۰ میلیارد دلاری برای خدمات و ابزارهای تحلیلی ویژه کسب و کارها

همکاران سیستم- شرکت IDC پیش‌بینی کرده است بازار خدمات و ابزارهای تحلیلی ویژه کسب و کارها تا سال ۲۰۱۸ از ۸۹ میلیارد دلار فراتر خواهد رفت.موسسه پژوهشی داده‌های بین‌المللی (IDC) پیش‌بینی کرده است بازار خدمات و ابزارهای تحلیلی ویژه کسب و کارهای تجاری تا سال ۲۰۱۸ به رقمی حدود ۸۹.۶ میلیارد دلار برسد. برآوردهای IDC حاکی از این است که این بازار تا پایال سال جاری میلادی به ۵۱.۶ میلیارد دلار برسد. اگر این پیش‌بینی‌ها در عمل محقق شود، بازار ابزارها و خدمات تحلیلی سالانه به طور متوسط رشدی ۱۴.۳ درصدی را تجربه خواهد کرد.

علی زیدی، تحلیل‌گر ارشد شرکت مشاوره‌ آی تی و راهبردهای یکپارچه‌سازی سیستم‌ها نیز در توضیح دلایل رشد این بازار گفته است: کمبود استعدادها و افزایش علاقه به استفاده از فناوری‌های نوین باعث خواهد شد هزینه‌کرد جهانیان در حوزه تحلیل‌گرهای تجاری افزایش یابد.

گزارش IDC همچنین نشان می‌دهد میزان برون‌سپاری خدمات تحلیلی ویژه کسب و کارها در دوره پنج‌ساله پیش رو با نرخ ۱۲.۸ درصد رشد خواهد کرد. کمبود منابع داخلی برای انجام عملیات تحلیلی مثل کمبود ریاضی‌دان‌ها، تحلیل‌گران کسب و کارها، آماردان‌ها و غیره باعث خواهد شد کسب و کارها برای رفع نیازهای خود در حوزه خدمات تحلیلی به منابع و گزینه‌های بیرونی رجوع کنند. از طرف دیگر، عرضه‌کنندگان خدمات تحلیلی نیز همچنان به استخدام نیروهای ماهر در این حوزه ادامه خواهند داد که این امر نیز عاملی مؤثر در افزایش استفاده از خدمات آن‌ها خواهد بود.