پیش‌بینی بازار خدمات فناوری اطلاعات در کشورهای آمریکای لاتین

همکاران سیستم – خدمات ابر چندگانه و کلان داده‌ها، می‌تواند نقش مهمی در ارتقاء کسب و کار شرکت‌های فعال در زمینه فناوری اطلاعات مستقر در کشورهای منطقه آمریکای لاتین ایفا کند.

بر اساس یافته‌های شرکت مشاوره‌ای Frost & Sullivan، شرکت‌های منطقه آمریکای لاتین به منظور ارتقاء کسب و کار خود، به استفاده از تسهیل‌کنندگان طرح تحول دیجیتال روی آورده‌اند.

به گزارش وب‌سایت PR Newswire، این محیط‌های جدید می‌تواند فرصت‌های بکری در اختیار شرکت‌های فناور و به ویژه شرکت‌هایی که در زمینه خدمات رایانش ابری فعالیت دارند، قرار دهد.

در گزارش Frost & Sullivan که «چشم‌انداز بازار خدمات فناوری اطلاعات در آمریکای لاتین در سال ۲۰۱۸» نام دارد، بازار بخش‌های مختلفی همچون برون‌سپاری فناوری اطلاعات، ابر عمومی، مراکز داده، کلان داده‌ها و سرویس‎‌های امنیتی مدیریت شده یا MSS، در شش کشور آرژانتین، برزیل، شیلی، کلمبیا، مکزیک و پرو مورد بررسی قرار گرفته است.

در این گزارش آمده است: شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات فناوری اطلاعات در بخش‌ها و صنایع مختلفی فعال هستند که قبلاً در آنجا حضور نداشته‌اند. این اقدامات، باعث افزایش رقابت‌ها شده و قیمت خدمات آی‌تی را به شدت کاهش می‌دهد.

این گزارش مدعی است درآمد بازار برون‌سپاری خدمات فناوری اطلاعات تا پایان سال ۲۰۱۸ به بیش از ۱۳.۵ میلیارد دلار می‌رسد.

همچنین مدل‌های جذب سرمایه‌های مردمی (Crowdfunding) می‌تواند به راهکاری برای کاهش هزینه‌ها، نظر شرکت‌ها را به خود جلب کند.

سودآوری بازار ابر عمومی در کشورهای آمریکای لاتین و منطقه کارائیب، تا پایان سال جاری به حدود ۴ میلیارد دلار خواهد رسید و تعداد شرکت‌های ارائه کننده خدمات ابر مدیریت شده و ابر چندگانه (Multi-cloud) نیز همچنان سیر صعودی خواهد داشت.

همچنین سود بازار کلان داده‌ها در این منطقه از جهان تا پایان سال ۲۰۱۸ به بیش از ۷۸۵ میلیون دلار خواهد رسید

در بخش دیگری از این گزارش به راه حل‌های اینترنت اشیاء (IoT) اشاره شده و آمده است: IoT باعث می‌شود تقاضا برای تحلیل داده‌ها به صورتی که با فناوری‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین تلفیق شده باشد، افزایش یابد.