پیش‌بینی‌های ۲۰۱۳ گارتنر در مورد سازمان‌ها و رویارویی آن‌ها با پردازش ابری

پیش‌بینی‌های ۲۰۱۳ گارتنر در مورد سازمان‌ها و رویارویی آن‌ها با پردازش ابری

همکاران سیستم- اکنون زمان آن فرا رسیده است تا مراکز تحقیقاتی پیش‌بینی‌ها و گمانه‌زنی‌های خود برای سال جدید میلادی را انجام دهند و زمانی که این اتفاق در حوزه فناوری اطلاعات رخ می‌دهد، تحلیلگران مرکز گارتنر به عنوان بزرگ‌ترین مرکز تحقیقاتی IT در جهان احتمالات خود را در مورد سال ۲۰۱۳ میلادی اعلام می‌کنند که به عقیده این افراد، سیستم‌های مبتنی بر فضای پردازش ابری و امنیت مربوط به آن مهم‌ترین درگیری پیش‌روی شرکت‌ها و سازمان‌ها خواهد بود. 
 به گزارش وب سایت networkworld، «روجرو کونتو»، «لاورنس پینگری» و «اریک آلم» سه تن از تحلیلگران بر‌تر مرکز گارتنر در گزارش پیش‌بینی خود توضیح دادند: «افزایش سازگاری و تطابق با سیستم‌های مبتنی بر فضای پردازش ابری بر سیستم‌های امنیتی اثر می‌گذارد که البته باید توجه داشت در این زمینه نحوه فعالیت مراکز دولتی و اولویت قرار دادن ابزارهای امنیتی توسط آن‌ها می‌تواند بر زیرساخت سیستم‌های عمومی پردازش ابری اثرگذار باشد».
گارتنر پیش‌بینی کرده است که تا سال ۲۰۱۵ میلادی توانایی ۱۰ درصد تمامی سازمان‌های امنیتی فعال در حوزه IT به سیستم‌های پردازش ابری اختصاص می‌یابد. این سازمان‌ها هم‌اکنون بر سیستم‌های پیام‌رسان، امنیت وب و ابزارهای مجازی تمرکز کرده‌اند.
همچنین پیش‌بینی شده است که تا سال ۲۰۱۵ میلادی اقدامات گسترده‌تری در این زمینه رخ می‌دهد که از جمله آن‌ها می‌توان به جلوگیری از، از بین رفتن اطلاعات، رمزنگاری داده‌ها، سیستم‌های احراز هویت و فناوری‌هایی از این دست که با ابزارهای پردازش ابری ادغام می‌شوند اشاره کرد.
البته باید توجه داشت که پیش‌بینی‌های امنیتی گارتنر تنها مربوط به فضای پردازش ابری و فناوری اطلاعات نمی‌شود. سیستم‌های مجازی شبکه‌ای یکی از مواردی محسوب می‌شوند که مورد توجه گارتنر قرار گرفته‌اند و به پیش‌بینی این مرکز تا سال ۲۰۱۵ میلادی بیش از ۲۰ درصد بازار VPN و فایروال‌ها به ابزارهای مجازی اختصاص یابد تا آن‌ها جایگزین ابزارهای امنیتی فیزیکی شوند.