پیشنهاد رسمی مایکروسافت برای خرید Salesforce اعلام شد

پیشنهاد رسمی مایکروسافت برای خرید Salesforce اعلام شد

همکاران سیستم- زمانی که اواخر ماه گذشته برای نخستین بار اخباری در مورد اقدامات یک شرکت نرم‌افزاری برای خرید شرکت Salesforce به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نرم‌افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری(CRM) مطرح شد، گمانه‌زنی‌های فراوان در مورد این خریدار ناشناس صورت گرفت و شایعات زیادی در این زمینه منتشر شد. اما هم‌اکنون به صورت رسمی گفته شده که این خریدار مایکروسافت است.به گزارش وبسایت Zdnet، به نقل از منابع آگاه مرکز خبری CNBC، این دو شرکت بزرگ فناوری وارد مذاکرات مربوط به واگذاری شده‌اند و صحبت‌های آنها در این زمینه تقریبا از اوایل بهار آغاز شده است و البته هنوز هیچ نتیجه‌ای در این زمینه به دست نیامده است.
مایکروسافت پیش از این تمایل داشت رقم حدود ۵۵ میلیارد دلاری را برای خرید شرکت Salesforce پیشنهاد دهد و این در حالی بود که ارزش واقعی این شرکت تولیدکننده نرم‌افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری ۴۷ میلیارد دلار محاسبه شد.
به هر حال، این مذاکرات در شرایطی دنبال می‌شود که مایکروسافت ۹۵ میلیارد دلار پول نقد دارد تا با پرداخت بخشی از آن بتواند Salesforce را خریداری کند. اما منابع خبرگزاری CNBC گزارش دادند که «مارک بنیوف» بنیانگذار و مدیرعامل Salesforce تصمیم دارد با این واگذاری به عنوان یکی از مدیران اصلی مایکروسافت به فعالیت‌های خود ادامه دهد.
به نظر می‌رسد این روزها مذاکرات دو شرکت با شکست مواجه شده است. زیرا بنویف رقم ۷۰ میلیارد دلاری را برای واگذاری شرکت خود پیشنهاد داده است و این اتفاق بیش از سرمایه‌گذاری که «ساتیا نادلا» مدیرعامل مایکروسافت در نظر گرفته بود، گران تمام می‌شود.
از زمان مطرح شدن این رقم دو شرکت به مذاکرات خود پایان داده‌اند و هنوز هیچ برنامه مشخصی برای ازسرگیری صحبت‌ها در این زمینه ارائه نشده است.
اگر این پیشنهاد از سوی مایکروسافت پذیرفته شود، قرارداد مذکور بزرگترین واگذاری یک شرکت نرم‌افزاری در تاریخ محسوب خواهد شد.