پیشتازی راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری و پردازش ابری در بازار راهکارهای کسب و کار

همکاران سیستم- شرکت پژوهشی گارتنر پیش‌بینی کرده است فناوری‌های پردازش ابری و راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) در یکی دو سال آینده باعث رونق بازار نرم افزارهای کسب و کار خواهد شد.
گارتنر پیش‌بینی کرده است در سال جاری و سال آینده میلادی، استقبال کسب و کار‌ها از فناوری‌های پردازش ابری و راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری محرک اصلی بازار نرم افزارهای کسب و کار خواهد بود. پیمایش صورت گرفته توسط این شرکت نشان می‌دهد تا سال ۲۰۱۴ بخش زیادی از بودجه کسب و کار‌ها صرف تامین و استفاده از نرم افزارهایی می‌شود که به صورت خدمات ارائه می‌شود (SaaS).
بر اساس این پیش‌بینی، بازار راهکارهای کسب و کار در کشورهای اروپای غربی و آمریکای شمالی تا حدی به اشباع رسیده است و ممکن است کسب و کار‌ها در این کشور‌ها بودجه آی تی خود را افزایش ندهند و یا در حد بسیار کمی افزایش دهند. در مقابل پیش‌بینی شده است کسب و کارهای اروپای شرقی، آمریکای لاتین، کشورهای آسیایی و حوزه اقیانوس آرام بودجه بیشتری را در این بازار هزینه کنند.
گارتنر پیش‌بینی کرده است فشارهای اقتصادی و عواملی مثل کمبود منابع و کمبود مهارت‌های آی تی باعث می‌شود کسب و کار‌ها اقبال بیشتری به فناوری‌های پردازش ابری نشان دهند. در آمریکای شمالی، علاقه کسب و کار‌ها به فناوری‌های پردازش ابری عمومی بسیار بیشتر از سایر مناطق است. حدود ۶۰ درصد از کسب و کارهای آمریکای شمالی که در مطالعه گارتنر شرکت کرده‌اند گفته‌اند قصد دارند بودجه خود در بخش فناوری‌های پردازش ابری عمومی و راهکارهای SaaS را افزایش دهند. اما کسب و کار‌ها در سایر مناطق و بویژه در کشورهای آسیایی به استفاده از راهکارهای پردازش ابری خصوصی اقبال بیشتری نشان داده‌اند.
مطالعه گارتنر همچنین نشان می‌دهد راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری در یکی دو سال آینده بر راهکارهای برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) پیشی خواهد گرفت. بخش زیادی از کسب و کارهای شرکت کننده در مطالعه گارتنر، اولویت‌های خود در سال جاری را به ترتیب راهکارهای CRM، ERP و آفیس اعلام کرده‌اند.
بنا بر پیش‌بینی گارتنر، راهکارهای امنیتی و مجازی سازی نیز از مهم‌ترین اولویت کسب و کار‌ها در بخش زیرساخت‌های نرم افزاری خواهد بود.