پیش‌بینی افزایش درآمد شرکت‌های بزرگ نرم‌افزاری جهان در سال جاری

پیش‌بینی افزایش درآمد شرکت‌های بزرگ نرم‌افزاری جهان در سال جاری

همکاران سیستم- به دنبال افزایش پرداخت هزینه از جانب مشتریان در صنعت فناوری جهانی، بزرگترین تولیدکنندگان نرم‌افزار در جهان مستقر در کشور آمریکا پیش‌بینی کرده‌اند که با افزایش فروش محصولات و درآمدهای خود مواجه خواهند شد. هرچند برخی کارشناسان احتمال داده‌اند که نگرانی‌های پیش‌رو در مورد اقتصاد کلان بر صنعت نرم‌افزار نیز تاثیر بگذارد.

اوراکل، شرکت بزرگ تولیدکننده ابزارهای سازمانی ماه گذشته گزارش داد که در فصل نخست سال مالی جاری خود با افزایش 36 درصدی درآمدها مواجه شده است که این جریان به دلیل افزایش درخواست بازار جهانی برای خرید نرم‌افزارها و خدمات سنتی و معمولی آن بوده است. لازم به ذکر است که همزمان با افزایش فروش نرم‌افزارهای اوراکل از محبوبیت سخت‌افزارهای آن کاسته شده است.

شرکت نرم‌افزاری Tibco Software که در حجم کوچک‌تری فعالیت می‌کند نیز ماه گذشته طی گزارشی اعلام کرده بود که در فصل سوم سال 2011 میلادی افزایش درآمد داشته است که این جریان از پیش‌بینی‌های قبلی مبنی بر رشد 36 درصدی سود آن هم فراتر رفته است. اما شرکت Progress Software توضیح داده است که در فصل سوم سال مالی خود با کاهش 3/0 درصدی فروش نرم‌افزارهای خود مواجه شده که این مسئله به دنبال ضعف در پروژه‌های عملیاتی آن بوده است.

کارشناسان مرکز اقتصادی Thomson Reuters پیش‌بینی کرده‌اند که شرکت IBM در فصل گذشته با ارزش 21/3 دلار به‌ازای هر سهم خود در مجموع 27/26 میلیارد دلار درآمد کسب خواهد کرد. این شرکت در مدت مشابه سال قبل با ارزش 82/2 دلار به‌ازای هر سهم موفق به کسب درآمد 3/24 میلیارد دلاری شده بود.