پژوهشگران: بخش زیادی از جمعیت جهان از طریق ایمیل و شبکه های اجتماعی با هم در ارتباط هستند

پژوهشگران: بخش زیادی از جمعیت جهان از طریق ایمیل و شبکه های اجتماعی با هم در ارتباط هستند

همکاران سیستم- نتایج یک نظرسنجی صورت گرفته در 24 کشور جهان نشان می دهد که بخش زیادی از جمعیت جهان توانسته اند به مدد فناوری ایمیل و شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک و توئیتر با هم ارتباط برقرار کنند. بر اساس نتایج این نظرسنجی در سراسر جهان به طور متوسط از هر ده نفر آنلاین شش نفر از شبکه های اجتماعی بازدید می کنند.

به گزارش رویترز، در حال حاضر 85 درصد از افرادی که در سراسر جهان به اینترنت دسترسی دارند با یکدیگر به تبادل ایمیل می پردازند و 62 درصد نیز از طریق شبکه های اجتماعی با یکدیگر در ارتباط هستند. بنا بر این گزارش شبکه های اجتماعی در کشورهای اندونزی، آرژانتین و روسیه بالاترین درصد کاربران را به خود اختصاص داده است. در اندونزی از هر ده نفر کاربر اینترنت هشت نفر از شبکه های اجتماعی بازدید می‌کند. در آرژانتین، روسیه و آفریقای جنوبی این رقم 75 درصد است.

این مطالعه همچنین نشان می دهد کشور مجارستان از نظر استفاده از ایمیل برترین جایگاه را به خود اختصاص داده است. در این کشور 94 درصد از کاربران از ایمیل برای ارتباط با یکدیگر استفاده می کنند. کشورهای سوئد، بلژیک، اندونزی، آرژانتین و لهستان نیز از این نظر رتبه بالایی را از آن خودکرده اند.

نتایج مطالعه خبرگزاری رویترز که با همکاری شرکت Ipsos انجام شده است نشان می دهد که اگر چه فیس بوک و دیگر شبکه های اجتماعی، وبلاگ ها و فروم های اینترنتی همگی در آمریکا متولد شده است، اما کاربران این پایگاه ها در آمریکا کمتر از 60 درصد است. کشور ژاپن نیز از نظر تعداد کاربران شبکه های اجتماعی جایگاه پایینی دارد. این مطالعه نشان می دهد فقط 35 درصد از کاربران اینترنت در ژاپن از شبکه های اجتماعی بازدید می کنند.

بر اساس نتایج این مطالعه، کشورهای عربستان سعودی، هند و ژاپن از نظر استفاده مردم از ایمیل در جایگاه پایین تری قرار دارند. نسبت کاربران ایمیل در این سه کشور به ترتیب 46، 68 و 75 درصد کاربران اینترنت  است.

کشورهای آرژانتین، استرالیا، بلژیک، برزیل، کانادا، چین، فرانسه، آلمان، بریتانیا، مجارستان، هند، اندونزی، ایتالیا، ژاپن، مکزیک، لهستان، روسیه، عربستان سعودی، آفریقای جنوبی، اسپانیا، سوئد، ترکیه و ایالات متحده آمریکا 24 کشوری هستند که این نظرسنجی در آنها انجام شده است.