پژوهشگران: افزایش ضریب نفوذ تلفن همراه باعث رشد تولید ناخالص داخلی می‌شود

پژوهشگران: افزایش ضریب نفوذ تلفن همراه باعث رشد تولید ناخالص داخلی می‌شود

همکاران سیستم- درآمد صنعت جهانی موبایل از 1.5 تریلیون دلار در 2011 به 19 تریلیون دلار در سال 2015 خواهد رسید. این یافته های جدید شرکت GSMA، عرضه کننده اپراتورهای تلفن همراه در سطح جهان و برگزار کننده کنگره جهانی موبایل در بارسلونای اسپانیا است.

به گزارش وب سایت eweek یافته های پژوهشی جدید جی اس ام آی نشان می دهد رشد صنعت تلفن همراه تا سال 2015 بیش از 2 میلیون فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد و تعداد افراد شاغل در این صنعت را از 8 میلیون نفر در حال حاضر به 10 میلیون نفر افزایش خواهد داد.

جی اس ام آی پیش بینی کرده است که مشترکان تلفن همراه تا سال 2015 به بیش از 4.6 میلیارد نفر خواهند رسید و حدود 2.7 تریلیون دلار از بودجه های عمومی در سراسر جهان به صنعت تلفن همراه سرازیر خواهد شد.

بنا بر این گزارش صنعت ارتباطات همراه علاوه بر تاثیراتی که بر اقتصادهای جهانی دارد، از جمله عوامل مهم در رشد اقتصادهای محلی نیز به شمار می رود. بانک جهانی در یکی از گزارش های خود اعلام کرده است که افزایش 10 درصدی ضریب نفوذ تلفن همراه در کشورهای توسعه یافته باعث رشد 0.6 درصدی تولید ناخالص داخلی آنها می شود. اما افزایش 10 درصدی ضریب فناوری های همراه در کشورهای در حال توسعه رشد 81 درصدی تولید ناخالص آنها را در پی دارد.

در کشورهایی که از نظر درآمدی در رده متوسط یا فقیر قرار می گیرند، این مقدار افزایش در ضریب نفوذ اینترنت به رشد 1.4 درصدی تولید ناخالص داخلی آنها منجر می شود.