پپسی تلفن همراه می‌سازد؛ شایعه یا واقعیت؟

پپسی تلفن همراه می‌سازد؛ شایعه یا واقعیت؟

اخیراً شایعه عجیبی در فضای اینترنت منتشر شده است: شرکت نوشابه‌سازی پپسی قصد دارد تلفن همراه هوشمند بسازد.  این خبر که غیررسمی است و هنوز هیچ منبع رسمی در پپسی آن را تایید نکرده، باعث شده بازار گمانه‌زنی‌ها در خصوص علت احتمالی این تصمیم پپسی داغ شود.  برخی می‌گویند اکنون که مسائل و ابهامات مربوط به بهداشت و سلامت نوشابه‌ها در کانون توجه قرار دارد، شاید بازیگران اصلی این عرصه بخواهند با ورود به بازارهای دیگر، شانس خود را در زمینه‌هایی کاملاً متفاوت با فعالیت کنونی‌شان محک بزنند.
عده‌ای هم بر این باورند که بازار تلفن همراه آن قدر رونق یافته که حتی شرکت نوشابه‌سازی پپسی هم علاقه‌مند شده در این بازار بزرگ حضور یابد و ایفای نقش کند. به گزارش وب‌سایت دیجیتال ترندز، طبق شواهد به نظر می‌رسد پپسی به طور مستقیم وارد فرایند ساخت گوشی همراه هوشمند نخواهد شد، بلکه حق امتیاز این کار را به احتمال زیاد به یک تولیدکننده آسیایی یا به شرکت چینی خود واگذار خواهد کرد.
از سوی دیگر پپسی فون (Pepsi Phone) در حساب رسمی پپسی در سایت وبیو (Weibo) لینک داده شده لذا به نظر می‌رسد قضیه مقداری جدی است. وبیو یک سایت میکروبلاگ‌نویسی است که به تقلید از توییتر در چین فعالیت می‌کند.
شاید هم تمام این اخبار صرفاً یک شگرد تبلیغاتی باشد و در واقع پپسی قصد نداشته باشد با غول‌هایی همچون اپل یا سامسونگ رقابت کند.
به هر حال تعجبی نخواهد داشت اگر در آینده‌ای نه چندان دور، کوکاکولا نیز تصمیم بگیرد یک گوشی هوشمند بسازد!