پیشنهاد 20 میلیارد دلاری مایکروسافت برای خرید یاهو

پيشنهاد 20 ميليارد دلاري مايكروسافت براي خريد ياهو

 همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت برای خرید یاهو با یک مؤسسه سرمایه گذاری به نام سیلور لیک و یک شرکت کانادایی مشارکت می‌کند.روزنامه لوموند به نقل از وال استریت ژورنال این خبر را منتشر کرد.

 وال استریت ژورنال به نقل از منابع نزدیک به این پرونده نوشته است: پیش بینی می‌شود این خرید برای مایکروسافت چندین میلیارد دلار آب بخورد. دو شرکت سرمایه گذاری مذکور حداقل 50 درصد از رقم پیشنهادی را متقبل خواهند شد.

 متخصصان امور قراردادهای مالی رقم پیشنهادی را بین 16 تا 18 میلیارد دلار برآورد کرده اند. یاهو در حال حاضر بین 20 تا 22.7 میلیارد دلار ارزش‌گذاری شده است. یاهو که چند وقتی است مدیر ندارد و شایعات فروش این شرکت هر روز زیادتر می شود، هفته گذشته اعلام کرد که در سه ماهه سوم سال جاری 26 درصد کاهش سود داشته است. اما حجم کسب و کار این شرکت با وجود بازار نزولی جهان از پیش بینی‌ها فراتر رفت و با 3.04 درصد رشد به 15.94 دلار  برای هر سهم رسید.

 همچنین حداقل 9 شرکت سرمایه‌گذاری بزرگ برای خرید یاهو اعلام آمادگی کرده اند که در میان آنها مایکروسافت یک بار در سال 2008 تلاش بی‌نتیجه‌ای برای خرید این شرکت اینترنتی داشته است. در آن زمان رقم پیشنهادی 44 میلیاد دلار یعنی دو برابر رقم کنونی بود.

 در میان شرکت های دیگر، علی بابای چینی بیش از همه تمایل خود را به خرید یاهو اعلام کرده است. جک ما، مدیر علی بابا در این باره گفته است: ما در طول این چند سال تغییر عقیده نداده ایم و همواره علاقه خود به داشتن یاهو را اعلام کرده‌ایم. تیم مدیریتی شرکت چه تمام یاهو و چه بخشی از آن را برای فروش بگذارد، ما به خرید این شرکت تمایل داریم. زمان برای ما باشکوه و برای یاهو بسیار بد سپری می‌شود. ما منتظریم که ظرف چند هفته آینده جواب نهایی را از یاهو دریافت کنیم.

 این شرکت چینی با داشتن 40 درصد از سهام یاهو یکی از اصلی‌ترین شرکای تجاری این شرکت محسوب می‌شود اما روابط این دو شرکت در چند ماه گذشته چالش‌های فراوانی داشته است.

 یاهو علی‌ بابا را متهم کرده است که قصد داشته بدون اطلاع یاهو یک بخش فرعی شرکت مربوط به پرداخت های سیار را به فروش برساند.

روزنامه لوموند

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *