ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

پلیس سائوپائولو از پلت‏فرم ویژه مایکروسافت برای مبارزه با جرایم استفاده می‌‏کند

پلیس سائوپائولو از پلت‏فرم ویژه مایکروسافت برای مبارزه با جرایم استفاده می‌‏کند

همکاران سیستم- فرمانداری سائوپائولو، یکی از کلان‌شهر‏های برزیل تصمیم گرفته است به کمک فناوری‏‌های مایکروسافت با مجرمان مقابله کند.
به گزارش وب‌‏سایت zdnet، فرمانداری سائوپائولو تصمیم گرفته است با اختصاص ۳. ۴ میلیون دلار در توسعه پلت‏فرم ویژه مایکروسافت که کار گردآوری و تحلیل داده‌‏های مربوط به جرایم را برعهده دارد، مشارکت کند. این پلت‏فرم مایکروسافت که دتکتا (Detecta) نام دارد، در واقع یک سیستم ره‏گیری جرایم است که در آن حجم وسیعی از اطلاعات پلیس ذخیره شده و به صورت خودکار این داده‏‌ها به هم مرتبط می‌‏شود. این سیستم به نیروهای پلیس این شهر اجازه می‌‏دهد به تصاویر تهیه شده از دوربین‏‌های مداربسته و امنیتی، تماس‌‏های اضطراری، پلاک خودرو‌ها و آمار جرایم و غیره دسترسی سریع‏‌تری داشته باشند و از آن‌ها برای مبارزه با جرایم استفاده کنند.
نیروهای پلیس سائوپائولو می‌‏توانند با ابزارهای دسکتاپی یا همراه خود در پایگاه‏‌های نظامی پلیس به این سیستم دسترسی داشته باشند. شرکت مایکروسافت در توسعه این پلت‏فرم از فناوری‏‌ای استفاده کرده است که از سال‏‌های ۲۰۱۲ به بعد از آن برای انجام عملیات نظارتی و اهداف ضدتروریستی در نیویورک استفاده می‌‏کرد. این اولین بار است که مایکروسافت این فناوری را در شهری به غیر از نیویورک سیتی عرضه می‌‏کند.
بر اساس این گزارش، قرار است شرکت پرادسپ (Prodesp) که در سائوپائولو مستقر است سرورهای میزبان این پلت‏فرم را مدیریت کند. شرکت مایکروسافت نیز اعلام کرده است انتظار دارد نتایج استفاده از این پلت‏فرم چهار ماه پس از راه‌‏اندازی آن آشکار شود. ظاهراً نصب این پلت‏فرم و آموزش مهارت‌‏های مرتبط با آن و سازگار کردن آن با معیارهای مورد نظر مقامات برزیل سه ماه طول می‌‏کشد و در ماه چهارم نیز قرار است این پلت‏فرم بر مبنای حدود ۱۰ هزار الگویی که از ارتکاب جرایم در نیویورک استخراج کرده است، کار خود را در سائوپائولو آغاز کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *