پلتفورم پردازش ابری IBM ارتقا می‌یابد

پلتفورم پردازش ابری IBM ارتقا می‌یابد

همکاران سیستم- شرکت IBM پس از آنکه مرکز توسعه زیرساخت‌های پردازش ابری SoftLayer Technologies را به قیمت ۲ میلیارد دلار (۴۸. ۱ میلیارد یورو) خریداری کرد، هم‌اکنون توسعه بخش پردازش ابری خود را شروع کرده و عرضه پلتفورم آموزشی اجتماعی برای صنایع مختلف را آغاز کرده است.
به گزارش وب سایت techcentral، شرکت IBM که در ماه ژوئن سال جاری میلادی اعلام کرد واحد ویژه‌ای را برای توسعه ابزارهای پردازش ابری شکل داده است، پس از تکمیل فرآیند خرید مرکز SoftLayer در فصل سوم سال مالی جاری، توضیح داد که واحد جدید ابزار SoftLayer را با IBM SmartCloud ادغام می‌کند تا در ‌‌نهایت یک پلتفورم جهانی ارایه شود.
این طور که در بیانیه جدید اعلام شده است، زیرساخت‌های SoftLayer به گونه‌ای هستند که سیستم پردازش ابری IBM شکل می‌گیرد.
سیستم Social Learning که در اصل پلتفورم جهانی فناوری آموزشی مبتنی بر فضای پردازش ابری شرکت IBM محسوب می‌شود، هم‌اکنون در «بیمارستان کودکان بوستون» مورد استفاده قرار می‌گیرد تا از طریق تصاویر ویدیویی نحوه مصرف درست دارو‌ها از طریق فضاهای چندگانه‌ رایانه‌ای پردازش ابری به کودکان آموزش داده شود.
شرکت IBM توضیح داد که این پلتفورم مبتنی بر فناوری SoftLayer را برای صنایع مختلف از جمله مراکز فروش، ارایه دهندگان انرژی و ابزارهای کاربردی، مراکز دولتی، سازمان‌های درمانی و مراکز خودروساز ارایه می‌کند.
این شرکت توضیح داد، از ماه ژوئیه که خرید مرکز SoftLayer را تکمیل کرد تا کنون بیش از ۱۶۰۰ مشتری جدید جذب کرده است. این مرکز هم‌اکنون ۲۱ هزار مشتری در ۱۴۰ کشور جهان دارد.