پلتفورم ابری IBM معرفی شد

پلتفورم ابری IBM معرفی شد

همکاران سیستم- شرکت IBM با برداشتن گام جدیدی در حوزه سرویس‌های پردازش ابری، پلتفورم-به‌عنوان-خدمات (PaaS) خود را با نام Bluemix معرفی کرد.
به گزارش وب‌سایت theinquirer، تنها هشت هفته قبل نسخه بتای این سرویس روانه بازار شده بود و IBM برای راه‌اندازی آن تاکنون بیش از یک میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرده است و هم‌اکنون این امکان فراهم شده تا در قالب Bluemix Services بیش از ۳۰ خدمت جدید در زمینه ابزارهای ارتقا یافته، کلان ‌داده‌ها و ابزارهای تحلیلی در اختیار سازمان‌ها قرار گیرد.
بر همین اساس شرکت IBM نخستین سرویس خود را با نام Bluemix Garage در سانفرانسیسکو معرفی کرد. این سرویس که در اصل فضاهای کارگاهی محسوب می‌شود، با شرکت‌های نوپای آی‌تی به‌اشتراک گذاشته خواهد شد. سرویس مذکور فضاهای همکاری جدیدی را برای سازمان‌ها فراهم می‌کند.
آن دسته از شرکت‌هایی که سیستم Bluemix را مورد استفاده قرار می‌دهند در کنار یکدیگر حضور خواهند داشت تا ابزارهای تکمیلی مورد نظر خود را برای آن تولید کنند. از جمله این فضا‌ها می‌توان به Hackathon اشاره کرد که IBM و شرکت‌های توسعه‌دهنده نرم‌افزاری برای تولید ابزارهای کاربردی مربوط به آن در کنار یکدیگر فعالیت می‌کنند.
شرکت IBM همچنین روز جاری فروشگاه اینترنتی IBM Cloud را نیز معرفی کرد و توضیح داد که در آن تمام ابزار‌ها و خدمات پردازش ابری و هرآنچه که شرکت‌های توسعه‌دهنده نرم‌افزار تولید کرده‌اند نیز ارایه می‌شود.
 «رابرت لی‌بلانک» (Robert LeBlanc) مدیر مرکز راهکارهای نرم‌افزاری و خدمات ابری IBM گفت: «کاربران خدمات پردازش ابری از جمله کسب‌وکار‌ها، مراکز آی‌تی و توسعه‌دهندگان نرم‌افزار در یک سازمان به دنبال روش‌های ساده برای دسترسی به انواع مختلف خدمات هستند تا بتوانند مدل‌های تجاری جدید را متناسب با شرایط تغییر بازار ارایه دهند.»
او همچنین توضیح داد: «فروشگاه IBM Cloud ابزارهای تحلیلی مربوط به کلان‌ داده‌ها، خدمات موبایلی، ابزارهای اجتماعی، سیستم‌های تجاری، ابزارهای تکامل‌یافته و… را به صورت یکجا در اختیار مشتریان می‌گذارد و به آن‌ها کمک می‌کند به‌سرعت بتوانند خدمات نوآورانه را در کسب‌وکار خود مورد استفاده قرار دهند.»